کد مطلب:  22044 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
زمین لرزه 6 ریشتری مشهد را لرزاند /4 مصدوم و یک فوتی

زمین لرزه 6 ریشتری مشهد را لرزاند /4 مصدوم و یک فوتی

 به گزارش آسمونی:به نقل از مرکز زلزله نگاری کشور زلزله ای به بزرگی 6 ریشترحوالی سفید سنگ استان خراسان رضوی را...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

 

زمین لرزه 6 ریشتری مشهد را لرزاند /4 مصدوم و یک فوتی
زمین لرزه 6 ریشتری مشهد را لرزاند /4 مصدوم و یک فوتی
به گزارش آسمونی:به نقل از مرکز زلزله نگاری کشور زلزله ای به بزرگی 6 ریشترحوالی سفید سنگ استان خراسان رضوی را لرزاند.

شدت زمین لرزه به حدی بود که کاملا در شهر احساس شده و مردم هم اکنون در معابر عمومی حضور یافته است.

این زمین لرزه در عمق 10 کیلومتری زمین  و عرض جغرافیایی 83 . 35 و طول جغرافیایی 26. 60  رخ داد.

هنوز از خسارات احتمالی این زمین لرزه گزارشی دریافت نشده است.

یادآور میشود: پس لرزه های متمادی همچنان ادامه دارد. 

 بر اساس گزارش‌ها تلفن، موبایل و وسایل ارتباطی در مناطق زلزله زده مشهد و دیگر شهرهای خراسان رضوی قطع شده است.

شاهین فتحی معاونت عملیات امداد و نجات هلال احمر نیز با اعلام این خبر اظهار داشت : در حال حاضر تیم های ارزیاب به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود : هماهنگی های لازم با فرودگاه  مهرآباد جهت اعزام احتمالی نیرو و اقلام زیستی نیز انجام شده است .

فتحی گفت : در استان های خراسان جنوبی و خراسان شمالی و سمنان، وضعیت آماده باش اعلام شده است.

سید مجتبی احمدی مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان گفت: زمین لرزه ای به قدرت 66 ریشتر در سنگ سفید خراسان رخ داد.

تیم ارزیاب از سرخس فریمان  و تربت جام برای ارزیابی اعزام شدند ، همچنین پس لرزه هایی  با قدرت 4.7 و 4 و 3.6 و 4.4  ، 3.7 ،  3.1 ، 1. 4 ، 3.2 ،  6 . 3 ،  8. 3 ،  5 . 3 ، 0. 3 ،  4 .3، 5 . 3،  5 . 3،   1 . 4 ، 0 . 3 ،  9 . 4د هم ریشتر به وقوع پیوست.

بدنبال وقوع زلزله در مشهد ، ماموران 48 ایستگاه آتش نشانی این کلانشهر به حالت آماده باش درآمدند و کلیه خودروهای عملیاتی به دستور معاونت عملیات این سازمان از آشیانه خارج و در حالت استند بای قرار گرفتند.

آتشپاد دوم " مهدی رضایی" معاون عملیات آتش نشانی مشهد با بیان اینکه کلیه خودروهای عملیاتی از آشیانه خارج و در حالت استند بای قرار گرفتند ، در خصوص میزان خسارت وقوع این زلزله گفت : تنها حادثه ای که تا هم اکنون به مرکز فرماندهی اتش نشانی مشهد اعلام شده است ، تخریب مختصر یک کوره آجر پزی واقع در انتهای بلوار مفتح است ، که در همین لحظه ماموران این سازمان در محل حادثه حضور دارند .

معاونت عملیات امداد و نجات هلال احمر بیان داشت : 8 تیم ارزیاب شامل 32 نفر  به محل حادثه اعزام شد. 

وی گفت : جلسه اضطراری شورای معاونین سازمان امداد و نجات در محل مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات 
و بررسی شرایط استان خراسان رضوی نیز تشکیل شد .
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی در ویدیو کنفرانس سازمان امداد و نجات 

مجتبی احمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی گفت : با توجه به تراکم جمعیت در بخش سفید سنگ، مشکل جدی برای منطقه بوجود نیامده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی در ویدیو کنفرانس سازمان امداد و نجات ، تصریح کرد : بالگرد جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی به همراه تیم واکنش سریع استان در حال گشت زنی و برآورد خسارات احتمالی ناشی از زلزله است . 

4 مصدوم و 1 فوتی در زلزله مشهد

شاهین فتحی معاون عملیات امدادو نجات هلال احمر در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت : تاکنون 1 نفر فوتی در روستای کالغش فریمان و 4 مصدوم در این زمین لرزه گزارش شده است .

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت:  2 بالگرد امدادی هلال احمربه خراسان رضوی اعزام شدند و   بالگرد استان مازندران در صورت نیاز در حال آماده باش هستند.

وی ادامه داد:   3 تیم واکنش سریع و 8 تیم ارزیاب به منطقه حادثه اعزام شدند.

آمادگی کامل سازمان امداد و نجات و استان های معین استان خراسان رضوی جهت پوشش لجستیکی مناطق زلزله زده

متانی معاونت لجستیک و آمادگی سازمان امداد و نجات اظهار داشت : مشکلی از جهت اقلام امدادی از قبیل چادر و اقلام زیستی در استان خراسان رضوی وجود ندارد.

معاونت عملیات امداد و نجات گفت : مردم از حضور در منطقه آسیب دیده خودداری کنند و خبرها را از منابع رسمی دریافت و از تماس بی مورد با مناطق آسیب دیده خودداری کنند.

رشیدیان استاندار خراسان رضوی در گفتگو با شبکه خبر گفت: تیم ارزیاب اعزام شده و خسارات در سفید سنگ جزئی است اما در حال حاضر آماری  از خسارت روستا ها نداریم. 

وی ادامه داد: بالگرد هلال احمر مشغول گشت ارزیابی است و تمامی نیروها اعم از ارتش، سپاه، هلال احمر اعلام آمادگی کردند و  شرایط در حال حاضر در فریمان عادی است. 

 

معاونت عملیات امداد و نجات هلال احمر مناطق آسیب دیده را در شهرستان سرخس ، 4 روستا (چلاته منار،چلاته حاجی کار، خارزار و چارمزار) عنوان کرد .

وی گفت : در طرح عملیاتی شعب که پیش از این در سازمان امداد و نجات تهیه شده بود ،تمامی نیازهای امدادی منطقه برآورد شده و مشکل خاصی در ارائه خدمات امدادی وجود ندارد.

فتحی تصریح کرد : هم اکنون جلسه مدیریت بحران سازمان امداد و نجات با حضور دبیرکل و رییس سازمان امداد و نجات و ارتباط ویدیویی با رییس جمعیت هلال احمر در حال برگزاری است .

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظر خود را درباره «زمین لرزه 6 ریشتری مشهد را لرزاند /4 مصدوم و یک فوتی» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید