کد مطلب:  49046  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
6 مورد فوتی در گیلان بدلیل ابتلا به آنفلوانزا

6 مورد فوتی در گیلان بدلیل ابتلا به آنفلوانزا

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: از ابتدای سال 98 تا پنجم آذر، حدود هزار و 390 مورد بیمار مبتلا به آنفلوآنزا در گیلان گزارش شده و 401 مورد منجر به بستری شدند. از این تعداد 53 بیمار نیز مثبت و شش مورد فوتی که بیماری زمینه ای داشتند، گزارش شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
6 مورد فوتی در گیلان بدلیل ابتلا به آنفلوانزا - 6 deaths in Guilan due to influenza
6 مورد فوتی در گیلان بدلیل ابتلا به آنفلوانزا - 6 deaths in Guilan due to influenza
6 مورد فوتی در گیلان بدلیل ابتلا به آنفلوانزا - 6 deaths in Guilan due to influenza

به گزارش آسمونی : فردین مهرابیان با بیان اینکه شیوع ویروس آنفلوانزا در سال جاری، یک ماه زودتر از موعد (مهرماه) در کشور و استان گیلان آغاز شده است، اظهار کرد: این بیماری، از طریق انتقال ویروس به دیگران منتقل می شود.

وی افزود: از ابتدای سال 98 تا پنجم آذر، حدود هزار و 390 مورد بیمار مبتلا به آنفلوآنزا در گیلان گزارش شده و 401 مورد منجر به بستری شدند. از این تعداد 53 بیمار نیز مثبت و شش مورد فوتی که بیماری زمینه ای داشتند، گزارش شده است.معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان یادآور شد: در سال 97، از تعداد هزار و 496 مورد مبتلا به آنفلوانزا منجر به بستری، 137مورد مثبت و نه مورد فوتی گزارش شد.

مهرابیان با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی توسط شهروندان افزود: حداقل دو بار شستن دست ها با آب و صابون و یا محلول های ضدعفونی کننده لازم است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر آلودگی دست ها به ویروس یکی از دلایل انتشار سریع این بیماری می باشد، گفت: از لمس کردن چشم ها، بینی و دهان خودداری کنید، چون باعث انتقال ویروس می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه عامل بیماری روی دست دو تا هشت ساعت باقی می ماند و به وسایلی که دست می زنیم منتقل می شود، افزود: فاصله حداقل یک متری را با دیگران حفظ و از حضور در مناطق شلوغ خودداری کنیم.وی خاطرنشان کرد: در صورت داشتن علایمی نظیر تب، سرفه، گلودرد، سردرد، لرز، کوفتگی بدن احساس خستگی، همچنین اسهال، استفراغ در بعضی از بیماران، به پزشک مراجعه شود.

مهرابیان ادامه داد: افراد مبتلا به دیابت، آسم، بیماری قلبی، زنان باردار، و افراد خیلی چاق در صورت ابتلا به آنفلونزا احتمال بیشتری وجود دارد که دچار عارضه شوند.

: برای دریافت مشاوره درباره 6 مورد فوتی در گیلان بدلیل ابتلا به آنفلوانزا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «6 مورد فوتی در گیلان بدلیل ابتلا به آنفلوانزا» در کادر زیر بنویسید :

6 - 4 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید