کد مطلب:  53287 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
افزایش 50 درصدی حقوق پرستاران

افزایش 50 درصدی حقوق پرستاران

حضرتی گفت: حقوق پرستاران 50 درصد افزایش پیدا می‌کند، که مشمول نیرو‌های شرکتی نمی‌شود.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
افزایش 50 درصدی حقوق پرستاران
افزایش 50 درصدی حقوق پرستاران
افزایش 50 درصدی حقوق پرستاران - 50% increase in nurses' salaries

به گزارش آسمونی : مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و حیدرعلی عابدی نماینده مجلس امشب 23 اردیبهشت با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری به بررسی موضوع پرستاران چشم انتظار اجرای قوانین بر زمین مانده پرداختند.نظام سلامت 119 شهید در دوران کرونا تقدیم کرده است

حضرتی با اشاره به اینکه در دوره کرونا 4500 پرستار بدون کار‌های اداری جذب شدند، گفت: 119 نفر از نظام سلامت در دوره کرونا شهید شدند.

او با اشاره به اینکه مجوز استخدام سه هزار نیرو گرفته شده است، افزود: مجوز استخدام 2284 نیروی قراردادی نیز گرفته شده است، اما منتظر تامین مالی از سوی سازمان برنامه و بودجه هستیم.حقوق پرستاران 50 درصد افزایش می‌یابد

حضرتی با اشاره به اینکه امیدواریم تا بودجه این عده هم تامین شود، خاطرنشان کرد: حقوق پرستاران 50 درصد افزایش پیدا می‌کند البته این موضوع مشمول نیرو‌های شرکتی نمی‌شود، اما به دنبال یافتن راه‌حلی مناسب برای آن‌ها نیز هستیم.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به اینکه کسانی که در بیمارستان‌های مرتبط با بیماران کرونایی فعالیت می‌کردند در اولویت استخدام قرار می‌گیرند، عنوان کرد: 100 هزار پرستار در ارتباط مستقیم با بیماران کرونایی بودند، به طوری که 400000 تریاژ پرستاری در بیمارستان‌ها توسط پرستاران انجام شد و همچنین 16 هزار پرستار از بیماران بخش مراقبت ویژه پرستاری کردند.

او با اشاره به اینکه با بخش خصوصی جلساتی را برگزار کردیم که مسئله تعدیل نیرو بررسی شود گفت: مسئله تعدیل نیرو برای پرستارانی که در بخش کرونا فعالیت داشتند، عادلانه نیست. متاسفانه بیمارستان‌های خصوصی در زمینه کرونا درآمدهایشان کاهش یافت، اما پرستاران نباید دغدغه‌ای جزء مراقبت از بیماران داشته باشند.پرداخت کارانه ویژه کرونا به پرستاران

معاون پرستاری وزارت بهداشت تاکید کرد: به زودی پرستاران کارانه ویژه کرونا را دریافت می‌کنند.

داریوش چیوایی کارشناس سلامت طی تماس تلفنی با برنامه با اشاره به اینکه باید اختلاف پرداخت حقوق بین دکتر و پرستار کم شود ادامه داد: نظام پرداخت کارانه پاشنه آشیل نظام سلامت است و این سیستم پرداخت اشتباه است و تقاضای القایی می‌کند. امروز پرستاران نسبت به حقوق و دستمزد شان معترض هستند.

او با اشاره به اینکه نظام پرداخت کارانه اشتباهی عمیق است که باید اصلاح شود، گفت: این نظام ما به ازای کاری که انجام می‌شود پول پرداخت می‌کند، در صورتی که در هیچ جای دنیا این گونه نیست.

چیوایی با اشاره به اینکه اگر زیرساختی غلط باشد باید به دنبال اصلاح آن باشیم، افزود: اصلاح نظام پرداخت در دستور کار است، البته طرحی از سوی سازمان نظام پرستاری ابلاغ شده است و زودتر باید بررسی و اعلام شود. طرح قاصدک مبتنی بر عملکرد نبود بلکه مبتنی بر درآمد اعمال می‌شد.

حیدرعلی عابدی نماینده مجلس با اشاره به اینکه اضافه کار پرستاری در قالب طرح کارانه باید پرداخت شود، گفت: متاسفانه از نظر اجرایی وزارت بهداشت همکاری لازم را در این ارتباط نداشت، به طوری که برای آن‌ها قضیه تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری و محاسبات آن غیرمتصور است.متأسفانه طرح بهره‌وری و طرح بازنشستگی اجرا نمی‌شوند

او با اشاره به اینکه در برنامه ششم بار مالی این طرح را حل کردیم، افزود: باید نظام پرداخت عادلانه شود، طرح بهره‌وری و طرح بازنشستگی زودهنگام ربطی به بحث حقوق ندارد، این دو تا از مشکلات اصلی پرستاران به حساب می‌آیند که متاسفانه اجرا نمی‌شوند، در طرح بهره‌وری کمتر از 170 ساعت کار باید انجام شود این در حالی است که به اجبار اضافه کاری هم از سوی پرستاران صورت می‌گیرد.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه اضافه کردن حقوق پرستاران عملی نیست ادامه داد: تعرفه پرستاری جزء مصوبات مجلس است. مراقبت از یک بیمار در بخش‌های مختلف بیمارستان به صورت یک بسته تعریف می‌شود.

نظر خود را درباره «افزایش 50 درصدی حقوق پرستاران» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید