کد مطلب:  41412 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
5 آسیب‌ استانی شدن انتخابات از نظر یک نماینده

5 آسیب‌ استانی شدن انتخابات از نظر یک نماینده

به گزارش آسمونی:نماینده مردم تبریز در مجلس چند آسیب استانی شدن انتخابات مجلس را تشریح کرد. احمد علیرضا...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
5 آسیب‌ استانی شدن انتخابات از نظر یک نماینده
5 آسیب‌ استانی شدن انتخابات از نظر یک نماینده

به گزارش آسمونی:نماینده مردم تبریز در مجلس چند آسیب استانی شدن انتخابات مجلس را تشریح کرد.

احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس از سوی نمایندگان، گفت: استانی شدن انتخابات مجلس موجب کاهش مشارکت مردم در انتخابات می‌شود، با این روش آرا استان‌ها تعیین کننده می‌شوند و آرا شهرستان‌ها و شهرهای کوچک تأثیرگذاری خود را از دست می‌دهد که همین امر سبب کاهش مشارکت مردم در انتخابات می‌شود.

وی با بیان اینکه استانی شدن انتخابات موجب دامن زدن اختلافات قومی و مذهبی می‌شود، افزود: در برخی از استان‌ها ما شاهد قالب بودن یک قوم نسبت به قوم دیگر هستیم که با این روش یک قوم در اقلیت قرار می‌گیرد که همین باعث اختلاف افکنی می‌شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس با تأکید بر اینکه با استانی شدن، هزینه انتخابات افزایش می‌یابد، گفت: همین امر سبب وابستگی کاندیدا‌ها به کانون‌های قدرت و ثروت می‌شود. این شیوه باعث جلوگیری از ظهور چهره‌های جدید، نخبگان انقلابی و همچنین افراد باانگیزه می‌شود. در صورتی که انتخابات مجلس، استانی شود، تنها اشخاصی امکان حضور در مجلس را دارند که به فهرست جریانات سیاسی راه یافته باشند.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس اظهار داشت: این روش باعث می‌شود که ارتباط مردم با حاکمیت کاهش یابد، چرا که نمایندگان پارلمان یکی از راحت‌ترین ابزارهای ارتباط مردم با حاکمیت بودند. با استانی شدن انتخابات مجلس ارتباط مردم با وکلای ملت کاهش  می‌یابد و در نتیجه در ارتباط مردم با حاکمیت اثر سوء دارد.

منبع: تسنیم

: برای دریافت مشاوره درباره 5 آسیب‌ استانی شدن انتخابات از نظر یک نماینده فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «5 آسیب‌ استانی شدن انتخابات از نظر یک نماینده» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید