کد مطلب:  46604 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
49 درصد دوربین‌های جاده‌ای معیوب هستند

49 درصد دوربین‌های جاده‌ای معیوب هستند

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه متأسفانه روزانه 46 نفر در کشور بر اثر تصادف جان خود را از دست می‌دهند، گفت: خودروسازان باید خودروی ارزان و ایمن برای قشر ضعیف تولید کنند و باید با قیمت مناسب به مردم فروخته شود.
زمان مطالعه: 4 دقیقه
49 درصد دوربین‌های جاده‌ای معیوب هستند - 49% of road cameras are defective
49 درصد دوربین‌های جاده‌ای معیوب هستند - 49% of road cameras are defective
49 درصد دوربین‌های جاده‌ای معیوب هستند - 49% of road cameras are defective

به گزارش آسمونی : سیدکمال هادیانفر صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در شهرک آزمایش برگزار شد رسانه‌ها را پلی بین مسئولان و مردم دانست و اظهار کرد: برخی از برنامه‌های ما نیازمند منابع و حمایت‌های مردم است و خود مردم نیز باید موارد مربوط به موارد راهور را از مسئولان مطالبه کنند. دغدغه اصلی ما توسعه انضباط ترافیکی در کشور است و بنا داریم تا با کمک رسانه‌ها این مورد را پیگیری کنیم و استفاده از زیرگذرها و روگذرها برای عابرین پیاده و توجه به خطوط عابر پیاده جزو اولویت‌های کاری ما است؛ رعایت فاصله طولی، رعایت سرعت مطمئنه از نکات ویژه‌ای است که به آن توجه خواهیم کرد.وی ادامه داد: 27 درصد کشته‌شدگان ما عابرین پیاده هستند؛ همچنین  82 درصد از کشته‌شدگان در محورهای شمالی و زیارتی عابرین پیاده و موتورسواران هستند لذا رسانه‌ها باید به این حوزه ورود کنند تا بتوانیم انضباط را در حوزه ترافیک توسعه و نهادینه کنیم.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: زیبنده کشور ما نیست که برخی از افراد قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت نکنند زیرا متاسفانه در سال گذشته 17 هزار و 138 نفر جان خود را به دلیل تصادفات رانندگی از دست دادند.

هادیانفر گفت: مردم باید احساس مسئولیت کنند؛ ما 80 میلیون جمعیت داریم و قطعا نمیتوانیم برای هر نفر یک پلیس قرار دهیم. در بحث تصادفات در سه سال گذشته وضعیت خوبی نداشتیم و در دو سال گذشته شاهد رشد تصادفات بودیم. در سال جاری بیش از 6 هزار و 534 نفر در جاده‌ها و شهرها جان خود را به دلیل تصادف از دست دادند.

وی افزود: روزانه 46 نفر جان خود را از دست دادند و در هر ساعت دو نفر فوت کردند و تقریباً در هر ساعت حدود 6 نفر مجروح می‌شوند. 5 هزار و 200 نقطه حادثه‌خیز داریم که حدود 3 هزار نقطه در جاده‌هاست و اگر این نقاط در جاده‌ها را برطرف کنیم 26 درصد تصادفات کاهش پیدا می‌کند و اگر تمام نقاط برطرف شود حدود 56 درصد تصادفات کاهش پیدا خواهد کرد و وزارت راه و شهرسازی باید نسبت به این موضوع حساس باشد؛ از طرفی 62 درصد فوتی‌ها در حریم 30 کیلومتری شهرها رخ می‌دهد.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: خودروسازان باید خودروی ارزان و ایمن برای قشر ضعیف تولید کنند و خودروها باید با قیمت مناسب به مردم فروخته شود.

هادیانفر گفت: برای کاهش تلفات جاده‌ای نیازمند کمک همه دستگاه های دولتی و غیردولتی و رسانه‌ها هستیم. وزارت راه، وزارت بهداشت، راهداری و سایر نهادهایی که در این حوزه مسئول هستند باید به وظایف خود عمل کنند. بیمه مرکزی در این حوزه کم‌کاری می‌کند. بیمه حاضر است خسارات خودروها را پرداخت کند اما حاضر نیست تا یک دهم آن پول را در اختیار نهادهای اجرایی قرار دهد.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های اجتماعی در پلیس راهور گفت: همیاران پلیس در این حوزه فعال شدند و همین اقدامات باعث کاهش 18 درصدی تصادفات شد. از ظرفیت خانم‌ها باید بیشتر در پلیس راهور استفاده شود؛ بر اساس گزارشات موجود دو سوم کارهای مهم در دنیا توسط خانم‌ها صورت می گیرد. در کشور ما حدود 6 میلیون و 700 هزار نفر از بانوان دارای گواهینامه هستند لذا این افراد با قوانین راهور آشنا هستند و توسعه فرهنگ ترافیکی توسط بانوان از اهداف ما خواهد بود و از برخی از بانوان به عنوان بازرسان نامحسوس استفاده خواهیم کرد.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک از امروز آغاز می شود.

هادیانفر با انتقاد از عدم ایمنی کافی خودروی پراید گفت: ما ابلاغ کردیم تا این خودرو شماره‌گذاری نشود چراکه ایمنی این خودرو اصلا مورد تایید ما نیست.

وی درباره شفافیت جرائم راهنمایی و رانندگی گفت: 20 درصد پول حاصل از جرائم باید در حوزه فرهنگ‌سازی در اختیار پلیس قرار می‌گرفت که متأسفانه در سال گذشته دولت هیچ پولی را به ما نداد.

رئیس پلیس راهور ناجا درباره خودروهای با پلاک گذرموقت گفت: خودروهای با پلاک گذر موقت اجازه خرید و فروش ندارند و این خودروها فقط در مناطق آزاد حق تردد دارند.هادیانفر درباره ترافیک تهران گفت: متاسفانه شهرداری تهران منازل مسکونی را به مراکز تجاری تبدیل می‌کند و مردم نمی‌توانند خودروی خود را پارک کنند و همین موضوع منجر به ترافیک می شود و درحال حاضر تمام خیابان های پاسداران دارای ترافیک است و برخی منازل به شیرینی‌فروشی و اغذیه‌فروشی تبدیل شده است لذا شهرداری باید در این زمینه پاسخگو باشد.

وی با بیان اینکه درحال حاضر 2 هزار دوربین در جاده‌ها وجود دارد، ادامه داد: متاسفانه 49 درصد از دوربین‌ها معیوب است و قرار بوده تا خرداد ماه سال جاری 2 هزار دوربین جدید اضافه به مجموعه پلیس راهور در جاده‌ها اضافه شود که این مورد هنوز عملیاتی نشده است.

رئیس پلیس راهور ناجا درباره طرح جدید ترافیک که از سوی شهرداری تهران انجام شده است گفت: ما درحال بررسی این هستیم که آیا طرح کاهش آلودگی هوا در ترافیک اثر مثبت داشته یا منفی و اینکه این طرح در کاهش آلودگی اثر داشته یا خیر؟لذا بررسی‌ها درحال انجام است و نظر خود را اعلام خواهیم کرد. درحال حاضر تهران 4 میلیون خودرو دارد و در طرح فعلی افراد یک روز و نیم می توانند به طرح بیایند و در بقیه روزها نیز هر کسی که پول دارد می تواند از طرح استفاده کند. این طرح مربوط به شهرداری است و ارتباطی به پلیس ندارد، اما ما معتقدیم این طرح با هدف کسب درآمد از سوی شهرداری تهران اجرایی شده است.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به ضرورت تامین منابع گفت: امیدواریم با برنامه های ویژه ای که داریم بتوانیم آمار تصادفات را به ویژه در جاده‌ها کاهش دهیم.

: برای دریافت مشاوره درباره 49 درصد دوربین‌های جاده‌ای معیوب هستند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «49 درصد دوربین‌های جاده‌ای معیوب هستند» در کادر زیر بنویسید :

5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید