کد مطلب:  48802  درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
افزایش 30 درصدی بارندگی در کشور

افزایش 30 درصدی بارندگی در کشور

معاون وزیر نیرو با اشاره به افزایش 30درصدی بارندگی‌ها در فصل پاییز نسبت به درازمدت گفت: استان بوشهر رتبه سوم کشور را در افزایش بارش باران در سال آبی امسال کسب کرده است.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
افزایش 30 درصدی بارندگی در کشور - 30 percent increase in rainfalls of country
افزایش 30 درصدی بارندگی در کشور - 30 percent increase in rainfalls of country
افزایش 30 درصدی بارندگی در کشور - 30 percent increase in rainfalls of country

به گزارش آسمونی : محمد حاج‌رسولی‌ها شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران در دشتی با بیان اینکه بارش‌های باران در فصل پاییز تاکنون در استان بوشهر مطلوب بوده است اظهار داشت: با تشکیل ستاد مدیریت بحران در شرکت آب منطقه‌ای بوشهر بارش باران به‌سمت سدها و طرح آبخیزداری هدایت شد.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب کشور میزان بارش باران در فصل آبی در کشور را 36 میلی‌متر دانست و تصریح کرد: این بارندگی نسبت به متوسط درازمدت 30 درصد افزایش دارد.

معاون وزیر نیرو با با ابراز اینکه میزان بارش باران در 2 ماه فصل پاییز در کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل 30 درصد کاهش دارد، خاطرنشان کرد: مبنای بارش باران در کشور بر اساس بارش درازمدت 51ساله است.

حاج‌رسولی‌ها بارش باران در استان بوشهر نسبت به متوسط کشوری را مطلوب دانست و افزود: استان بوشهر رتبه سوم کشور را در افزایش بارش باران در سال آبی امسال کسب کرده است.

وی از ورودی مطلوب روان‌آب ناشی از بارندگی به سد رئیسعلی دلواری در استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: پروژه‌های بزرگ توسعه‌ای از جمله سدهای بزرگ استان بوشهر شامل سد باهوش، سد باغان و سد خاییز مورد بازدید و بررسی قرار گرفت که یکی از موضوعات مهم مدیریت مهندسی رودخانه موند در دشتی بود که از لحاظ بستر چالشی برای بهره‌برداران ایجاد کرده ‌بود و پس از بازدید از این رودخانه راهکارهای لازم برای رفع مشکل اتخاذ شد.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب کشور با اشاره به لایروبی بستر رودخانه موند دشتی خاطرنشان کرد: مقرر شد با تخصیص 30 میلیارد ریال پیمانکارانی تا سه ماه آینده به‌کارگیری شوند تا مطالبات بهره‌برداران از این رودخانه محقق شود.

حاج‌رسولی‌ها با تأکید بر رفع مشکل شبکه‌های زهکشی آبیاری در استان بوشهر بیان کرد: برای رفع چالش‌های این حوزه برنامه‌های لازم در دستور کار قرار گرفت تا براساس قول و وعده‌هایی که به کشاورزان داده شده عملیاتی شود.

معاون وزیر نیرو با اظهار اینکه استان بوشهر در اجرای طرح‌های شیرین‌سازی آب دریا برای آب آشامیدنی و کشاورزی کارهای مهم و بزرگی انجام داده است، تصریح کرد: با توجه به اینکه تصفیه‌خانه فاضلاب در برخی از شهرهای استان بوشهر راه‌اندازی شده برای بهره‌برداری از پساب فاضلاب تصفیه‌خانه‌ها در حل مشکلات تأمین آب برخی پروژه‌ها باید هماهنگی بیشتری با شرکت آب منطقه‌ای و شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر انجام شود.

وی از راه‌اندازی کمیته بهره‌برداری از پساب فاضلاب در وزارت نیرو خبر داد و گفت: بر این اساس می‌توان با تخصیص پساب فاضلاب به صنایع استان بوشهر مشکلات این صنایع را برطرف کرد که تحقق این مهم منوط به کار مشترک در اجرای طرح سازگار با کم‌آبی به‌عنوان یک مدل بهره‌برداری از پساب فاضلاب است.

: برای دریافت مشاوره درباره افزایش 30 درصدی بارندگی در کشور فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «افزایش 30 درصدی بارندگی در کشور» در کادر زیر بنویسید :

5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید