کد مطلب:  39008 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
فوت 3 دانش‌آموز در آتش‌سوزی مدرسه / بازداشت مدیر و مربی آموزشی

فوت 3 دانش‌آموز در آتش‌سوزی مدرسه / بازداشت مدیر و مربی آموزشی

به گزارش آسمونی:به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان متاسفانه 2 کودک جان خود را از دست دادند. سه...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

فوت 3 دانش‌آموز در آتش‌سوزی مدرسه / بازداشت مدیر و مربی آموزشی
فوت 3 دانش‌آموز در آتش‌سوزی مدرسه / بازداشت مدیر و مربی آموزشی

به گزارش آسمونی:به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان متاسفانه 2 کودک جان خود را از دست دادند. سه دانش‌آموز دختر که در حادثه آتش‌سوزی مدرسه ایی در زاهدان دچار سوختگی بیش از 90 درصد شدند که به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان متاسفانه 2 کودک جان خود را از دست دادند.

پیش‌دبستان و دبستان غیردولتی دخترانه اسوه حسنه ساعت 9 صبح امروز دچار آتش‌سوزی شد. علت آتش‌سوزی، استفاده از چراغ نفتی برای گرم کردن یکی از کلاس‌های درس بود. با وجود آنکه استفاده از این چراغ‌ها و بخاری‌های چکه‌ای ممنوع است اما مدرسه از آن استفاده می‌کرد و بر اثر آتش‌سوزی چراغ نفتی و سرایت آتش به کلاس درس 4 دانش‌آموز دچار سوختگی شدند.رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان: 2 کودک جان خود را از دست دادند

در همین ارتباط رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در آتش سوزی یک پیش دبستانی در زاهدان 4 کودک دچار سوختگی شدید شده اند که متاسفانه دو نفر از این کودکان به دلیل شدت سوختگی و آسیب های وارده به سیستم تنفسی، جان خود را از دست دادند و حال دو دانش آموز دیگر نیز وخیم استصدور دستور بازداشت مدیر و مربی آموزشی مدرسه حادثه دیده زاهدان

با بررسی‌های صورت گرفته قصور مدیر و مربی آموزشی محرز شده است و در این رابطه دستور بازداشت آن‌ها صادر گردید.

3-students-died-in-school-fire
3-students-died-in-school-fire

در همین رابطه حجت الاسلام و المسلمین دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان، گفت: متاسفانه در اثر آتش سوزی 2 نفر از دانش آموزان فوت شدند و عده‌ای دیگر در بیمارستان بستری هستند، تیم پزشکی از تهران اعزام شده و برای انجام اقدامات درمانی در محل مستقر هستند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر معاون و بازپرس ویژه قتل در محل حاضر هستند، ادامه داد: با بررسی‌های صورت گرفته قصور مدیر و مربی آموزشی محرز شده است و در این رابطه دستور بازداشت آن‌ها صادر گردید.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان ضمن انتقاد از عملکرد آموزش و پروش و سایر دستگاه‌های نظارتی در خصوص عدم استانداردسازی این محیط آموزشی گفت: متاسفانه استاندارد‌های لازم و نکات ایمنی در این مدرسه رعایت نشده بود و قطعا پس از وصول نظریه کارشناسی چنانچه سایر اشخاص و دستگاه‌ها در این رابطه مقصر شناخته شوند طبق قانون با آن‌ها برخورد خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین موحدی راد با صدور دستوری مبنی بر اینکه آموزش و پرورش و بهزیستی مکلفند از کلیه مدارس و مهدکودک‌ها با توجه به فصل سرما بازید به عمل آوردند، گفت: این نهادها باید هر چه سریعتر گزارش مدارسی که حداقل استاندارد‌های قانونی در آن رعایت نشده است را به دادستانی ارسال کنند تا نسبت به تعطیلی و یا انتقال دانش آموزان به مکان مناسب‌تر اقدام شود.

منبع: عصرایران

: برای دریافت مشاوره درباره فوت 3 دانش‌آموز در آتش‌سوزی مدرسه / بازداشت مدیر و مربی آموزشی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «فوت 3 دانش‌آموز در آتش‌سوزی مدرسه / بازداشت مدیر و مربی آموزشی» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید