کد مطلب:  53250 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کاهش 3.5 درصدی بیماران بستری در بیمارستان‌های تهران

کاهش 3.5 درصدی بیماران بستری در بیمارستان‌های تهران

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به کاهش 3.5درصدی بستری مبتلایان جدید کرونا در بیمارستان های تهران، بر ضرورت عدم تلقی عادی شدن شرایط توسط شهروندان تاکید کرد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کاهش 3.5 درصدی بیماران بستری در بیمارستان‌های تهران - 3.5% reduction in hospitalized patients in Tehran hospitals
کاهش 3.5 درصدی بیماران بستری در بیمارستان‌های تهران - 3.5% reduction in hospitalized patients in Tehran hospitals
کاهش 3.5 درصدی بیماران بستری در بیمارستان‌های تهران - 3.5% reduction in hospitalized patients in Tehran hospitals

به گزارش آسمونی : دکتر علیرضا زالی در یک گفت و گوی تلویزیونی درباره وضعیت کرونا در استان تهران اظهار کرد: در 24ساعت گذشته بالغ بر 191بیمار در بخش‌های عادی و 62 نفر در بخش‌های ویژه به عنوان بیماران جدید با تشخیص سندروم کووید 19بستری شدند.
وی افزود: این آمار نسبت به روزهای قبل در زمینه بیماران جدید با شیب ملایمی در حال کاهش است و مجموع بستری‌های جدید 3.5درصد کاهش را نشان می‌دهد.

دکتر زالی ادامه داد: در زمینه مراجعان بیمارستانی نسبت به روزهای گذشته تغییر محسوسی نداشتیم، در زمینه ترخیص بیماران کرونایی نیز 325 بیمار از مجموعه بیمارستان‌های تهران مرخص شده‌اند که نسبت به روزهای اخیر تعادل نسبی را در این زمینه نشان می‌دهد.

وی افزود: با توجه به شرایط فعلی، حجم بالای ترددهای درون شهر، افزایش تراکم در روزهای اخیر و بالارفتن تراکم در بخش‌های مرکزی شهر بیش از گذشته رعایت ملاحظات بهداشتی باید مدنظر قرار گیرد.
زالی با تاکید بر ضرورت عدم تلقی عادی شدن شرایط توصیه کرد: شهروندان باید طوری رفتار کنند که دچار بحران‌های جدید نباشیم.
وی یادآور شد: رعایت سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی از سوی افراد به ویژه در زمان‌های پیک ترددهای درون شهری در بخش‌های مرکزی شهر که امکان فاصله‌گذاری اجتماعی با چالش‌هایی روبه‌رو است، برای حفظ و جلوگیری از آسیب به تعادل نسبی در بخش‌های درمانی ضروری است تا در روزهای آینده به سمت تقلیل موارد ابتلای جدید حرکت کنیم.

پروتکل‌های بهداشتی مراسم شب‌های قدر توسط وزیر بهداشت ابلاغ می‌شود

زالی درباره پروتکل‌های بهداشتی برگزاری مراسم شب‌های قدر اظهار کرد: این پروتکل‌ها توسط وزیر بهداشت در حال تهیه است و پس از تدوین توسط وزیر ابلاغ می‌شود.

وی درباره تصمیم‌گیری در مورد طرح ترافیک تهران توضیح داد: بعد از بازگشایی که در کلان شهر تهران اتفاق افتاد برای اینکه بار کمتری به ناوگان حمل و نقل عمومی وارد شود طرح ترافیک برداشته شد تا حمل و نقل عمومی شهر فرصتی برای تهیه وسایل حفاظتی از جمله ماسک داشته باشد.

افزایش 167درصدی ترددها در سطح شهر

زالی ادامه داد: با توجه افزایش 167درصدی ترددها در سطح شهر به ویژه در محدوده آلودگی هوا و مرکز شهر در روزهای اخیر برخی از ترددها ضروری تلقی نمی‌شود و به همین خاطر برای کاستن تجمعات تصمیم گرفته شد با شناورسازی و تغییراتی در طرح ترافیک این طرح اجرا شود.

براساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، وی اظهار امیدواری کرد اجرای این طرح میزان بار حمل و نقل عمومی افزایش پیدا نکند و با تغییر زمان حضور کارمندان قبل از شروع طرح ترافیک و مجاز شدن خروج کارمندان و عموم کادر درمانی از طرح به کارهای ضروری اداری و درمانی رسیدگی شود.زالی در پایان یادآور شد: با توجه به اینکه بخشی از اجرای این طرح به مصوبات شورای شهر تهران نیاز دارد، احتمالا بعد از شب های قدر یعنی 29اردیبهشت طرح ترافیک اجرا خواهد شد.

: برای دریافت مشاوره درباره کاهش 3.5 درصدی بیماران بستری در بیمارستان‌های تهران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «کاهش 3.5 درصدی بیماران بستری در بیمارستان‌های تهران» در کادر زیر بنویسید :

2 * 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید