کد مطلب:  43938 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بازداشت 25 نفر در جریان بازی پرسپولیس ـ سپاهان

بازداشت 25 نفر در جریان بازی پرسپولیس ـ سپاهان

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: 25 هنجارشکن در جریان بازی پرسپولیس ـ سپاهان بازداشت و تحویل مقام قضایی شدند تا در رابطه با آنها تصمیم لازم اتخاذ شود.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بازداشت 25 نفر در جریان بازی پرسپولیس ـ سپاهان - Persepolis Sepahan
بازداشت 25 نفر در جریان بازی پرسپولیس ـ سپاهان - Persepolis Sepahan

بازداشت 25 نفر در جریان بازی پرسپولیس ـ سپاهان - Persepolis Sepahan

به گزارش آسمونی:سردار مهدی معصوم‌بیگی درباره اقدامات صورت گرفته در حاشیه بازی شب گذشته سپاهان ـ پرسپولیس، اظهار کرد: از هنگام تعیین زمان بازی، تمام پیش‌بینی‌های لازم برای تأمین امنیت آن اتخاذ و به پیشنهاد انتظامی استان، قرارگاهی به همین منظور با چهار کمیته نیز تشکیل شد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود: یکی از کمیته‌های این قرارگاه، کمیته فرهنگی بود که از مهمترین اقدامات آن جلسه با لیدرها و رؤسای کانون هواداران دو تیم، خوش‌آمدگویی توسط مسئولان انتظامی به هواداران و تهیه لوح زرین برای هواداران اخلاق‌مدار بازی بود.

وی تصریح کرد: کمیته انتظامی و ترافیکی از دیگر کمیته‌های این قرارگاه بود که موضوع نظم و امنیت در داخل و بیرون از ورزشگاه، روان‌سازی ترافیک و جلوگیری از تردد خودروهای غیر ضروری در نزدیکی ورزشگاه را پیگیری می‌کرد.

معصوم‌بیگی،  پایش تصویری تمام ورزشگاه و نظارت ویژه بر معدود افراد هنجارشکن و همچنین بازرسی افراد در گیتهای ورودی به ورزشگاه و جلوگیری از ورود اقلام ممنوعه را از دیگر اقدامات مهم این فرماندهی پیش از برگزاری بازی شب گذشته اعلام کرد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: علاوه بر این نیروهای خدوم و زحمتکش یگان‌ویژه با همکاری نیروهای انتظامی و پلیس راهور اصفهان با برنامه‌ریزی دقیق و سنجیده نظم و امنیت ورزشگاه را تأمین کردند همچنین پیش از بازی فوتبال نیز ضمن بازدید میدانی از ورزشگاه و محل استقرار تیم مهمان (پرسپولیس) و استقبال از آنها، نظارت دقیقی در گیتهای ورودی انجام دادند.

وی تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته، بازی حساس شب گذشته با آرامش کامل شروع شد و هیچگونه مشکلی وجود نداشت تا اینکه در وقتهای اضافه به دنبال کری‌خوانی و درگیری بازیکنان در زمین، تنش به تماشاگران منتقل شد و پس از بازی، هواداران دو تیم با تحریک تعدادی از افراد هنجارشکن در بیرون از ورزشگاه درگیری مختصری داشتند.

وی از برخورد مأموران پلیس اصفهان با معدود افراد متخلف و برهم زننده نظم و امنیت ورزشگاه خبر داد و گفت: در این رابطه 25 هنجارشکن بازداشت و تحویل مقام قضایی شدند تا در رابطه با آنها تصمیم لازم اتخاذ شود.

معصوم‌بیگی خاطرنشان کرد: با تلاش پلیس، از آسیب به تماشاگران، به ویژه بازیکنان و مسئولان تیم مهمان و همچنین ایجاد خسارت به ورزشگاه جلوگیری شد ضمن اینکه مأموران پلیس تا ساعات 2:30 بامداد درگیر حفظ امنیت و روان‌سازی ترافیک بودند.

گفتنی است درگیری میان هواداران سپاهان و پرسپولیس در ورزشگاه نقش جهان اصفهان به گفته مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی اصفهان 144 مصدوم برجای گذاشت که 28 نفر از آنها راهی بیمارستان شدند.

پس از این دیدار به چندین خودروی خبرنگاران، اصحاب رسانه ورزشگاه نقش جهان خسارت جدی وارد و یکی از خودروها نیز به آتش کشیده شد.

کاروان پرسپولیس یک ساعت و نیم بعد از بازی با سپاهان با اسکورت مأموران نیروی انتظامی از ورزشگاه خارج و مستقیما راهی تهران شد، این در حالی بود که شیشه‌های اتوبوس در 10 ناحیه توسط هواداران سپاهان شکسته شده بود.

همچنین در جریان این بازی چندین نارنجک نیز به سمت زمین پرتاب شد.

: برای دریافت مشاوره درباره بازداشت 25 نفر در جریان بازی پرسپولیس ـ سپاهان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بازداشت 25 نفر در جریان بازی پرسپولیس ـ سپاهان» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید