کد مطلب:  55515 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
25 درصد از متقاضیان تسهیلات ودیعه مسکن تهرانی هستند

25 درصد از متقاضیان تسهیلات ودیعه مسکن تهرانی هستند

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: تاکنون ۲۵ درصد از متقاضیان دریافت تسهیلات ودیعه مسکن ساکن تهران بوده‌اند.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پرداخت وام ودیعه مسکن روزبه ‌روز با شتاب بیشتری انجام می‌شود، گفت: طبق هماهنگی‌هایی که با دستگاه های مختلف از جمله بانک‌ها انجام داده‌ایم، مقرر شده که سرعت پرداخت وام افزایش یابد و طبق آخرین آماری که اعلام شده، تاکنون 330 فقره تسهیلات ودیعه مسکن به متقاضیان پرداخت شده است.

او ادامه داد: متقاضیان معرفی شده به سیستم‌های بانکی به 53 هزار نفر رسیده‌اند و از این تعداد هم برای هزار و 160 نفر پرونده برای دریافت تسهیلات تشکیل شده است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: طبق آخرین اطلاعات سرعت پرداخت تسهیلات با همکاری بانک ها افزایش یافته و متقاضیان راحت تر می‌توانند تسهیلات ودیعه مسکن را دریافت کنند.

روند پرداخت تسهیلات تا پایان شهریور ماه ادامه دارد

محمود زاده توضیح داد: طبق دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا تا پایان شهریور ماه باید پرداخت تسهیلات به متقاضیان به اتمام برسد، بنابراین باید تا آن زمان و با توجه به شرایطی که وجود دارد، همزمان با رفع برخی از موانع همه متقاضیان بتوانند این تسهیلات را به راحتی دریافت کنند.

او با اشاره به اینکه باید متقاضیان مدارک خود را هرچه سریع‌تر تکمیل کنند تا فرآیند معرفی پرونده‌ها به بانک‌ها تسریع شود افزود: بانک‌ها بر اساس تکمیل مدارک اقدام به پرداخت تسهیلات می‌کند.

محمود زاده با اشاره به اینکه 25 تا 30 درصد از متقاضیان دریافت تسهیلات مربوط به استان تهران هستند، ادامه داد: این آمار تا امروز است و بنابراین ممکن است پس از پایان پرداخت تسهیلات آمارها تغییر کند و البته ملاک تعیین ما برای انتخاب شهرها مربوط به متقاضیانی است که مدارک خود را زودتر تکمیل کرده باشند.

گفتنی است، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هئیت دولت اعلام کرده است که تاکنون حدود 317 نفر تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند و روند دریافت وام ها هم برای متقاضیان شتاب خواهد گرفت.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسشی درباره تعداد متقاضیان دریافت ودیعه مسکن با بیان این که «تعداد متقاضیان از 100 هزار نفر متجاوز است»، بیان کرد: هفته گذشته تقریبا هفته آغاز کار بانک‌ها برای ارائه تسهیلات ودیعه مسکن بود و بر اساس گفته رئیس کل بانک مرکزی روند اعطای وام به متقاضیان توسط بانک‎ها شتاب بیشتری خواهد گرفت و در حال حاضر هم هیچ مانع و ابهامی در خصوص اعطای ودیعه مسکن وجود ندارد.

: برای دریافت مشاوره درباره 25 درصد از متقاضیان تسهیلات ودیعه مسکن تهرانی هستند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «25 درصد از متقاضیان تسهیلات ودیعه مسکن تهرانی هستند» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید