کد مطلب:  47798 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
23 درصد افراد بالای 35 سال دچار دیابت هستند

23 درصد افراد بالای 35 سال دچار دیابت هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: 23 درصد افراد بالای 35 سال مبتلا به دیابت هستند و باید در این زمینه دقت کرده و الگوی زندگی ما تغییر کند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
23 درصد افراد بالای 35 سال دچار دیابت هستند - 23% of people over the age of 35 have diabetes
23 درصد افراد بالای 35 سال دچار دیابت هستند - 23% of people over the age of 35 have diabetes
23 درصد افراد بالای 35 سال دچار دیابت هستند - 23% of people over the age of 35 have diabetes

به گزارش آسمونی : دکتر علی اسماعیلی ندیمی صبح امروز 21 مهر ماه در حاشیه مراسم پیاده روی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان اظهار کرد: مشکل جامعه شهری چاقی و افزایش وزن است و دو سوم جامعه شهری چاق هستند و شاهد الگوی غذایی ناسالم  هستیم.

وی با بیان اینکه دیابت، سرطان و فشار خون برای بروز به زمان نیاز دارند و در کنار این که چاق می شویم باید منتظر بیماری‌های مربوط به متابولیک نیز باشیم تصریح کرد: 23 درصد افراد بالای 35 سال مبتلا به دیابت هستند و باید در این زمینه دقت کرده و الگوی زندگی ما تغییر کند.

اسماعیلی ندیمی ادامه داد: امروزه زنان و مردان، بسیاری از مسیرها را با وسایل نقلیه می روند و برای رفتن به محل کارشان حاضر نیستند چند قدم بیشتر بردارند و حتی ماشین شان را در نزدیک ترین جای ممکن پارک می‌کنند در صورتی که در کنار الگوی تغذیه ای نامناسب و تحرک کمی که داریم بیشتر باید دقت کنیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی پیشرو در سیاست گذاری در امر سلامت است، خاطرنشان کرد: باید در مدارس ورود کنیم و به خانواده ها آموزش بدهیم چرا که الگوی تغذیه اگر تغییر کند هزینه های ما در درمان کم خواهد شد.رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان عنوان کرد: تا دیابت  کنترل نشود بخش های جراحی و تا فشار خون کنترل نشود بخش های مغز و اعصاب شلوغ خواهند بود و در کنار توصیه های بهداشتی باید  توصیه های تعذیه ای هم  داشته باشیم.

اسماعیلی ندیمی با اشاره به تنوع وجود فست فودها و جذابیت آنها خاطرنشان کرد: ما قصد مقابله با این غذاها را نداریم بلکه باید راهکار داشته باشیم و در کنار آن فعالیت های منظم فیزیکی داشته باشیم.

این متخصص قلب و عروق، پیاده روی را بهترین ورزش خواند و گفت: پیاده روی نیاز به ابزار خاصی ندارد و در هر زمان امکان انجام آن وجود دارد ودر پارکهای شهر فضا های خوبی برای این ورزش است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان به بحث داروهای سنتی و گیاهی که مصرف آن رو به افزایش است پرداخت و توضیح داد: همه ما با گیاهان دارویی آشنایی داریم و با مصرف آن آشنایی داریم اما اگر این مصرف جنبه طبابت پیدا کند باید منتظرعوارض آن هم باشیم.اسماعیلی ندیمی ادامه داد: داروهای شیمیایی با آزمایشات زیادی که بر روی آن ها انجام شده است وارد بازار می شود و نباید  بی دلیل هر ماده ای را به عنوان دارو تجویز کرد.

وی تاکید کرد: هیچ دارویی معجزه انجام نمی دهد و معجزه در زندگی خود افراد و در خوب خوردن و خوب ورزش کرردن است.

به مناسبت 24 مهرماه روز جهانی غذا، معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، اداره نظارت بر فرآورده های غذایی و بهداشتی و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان صبح امروز با شعار "رفتار ما اینده ما را می‌سازد" از دفتر مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تا دانشکده دندانپزشکی پیاده روی کردند.

: برای دریافت مشاوره درباره 23 درصد افراد بالای 35 سال دچار دیابت هستند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «23 درصد افراد بالای 35 سال دچار دیابت هستند» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید