پایان مرحله گروهی جام ملت های آفریقا ؛ قرعه سخت برای مصر و | آسمونی
کد مطلب: 45269 درج نظر
پایان مرحله گروهی جام ملت های آفریقا ؛ قرعه سخت برای مصر و الجزایر

پایان مرحله گروهی جام ملت های آفریقا ؛ قرعه سخت برای مصر و الجزایر

پایان مرحله گروهی جام ملت های آفریقا / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعیقرعه سخت برای مصر و الجزایر ، مسیری...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مرحله گروهی رقابت های جام ملتهای آفریقا با برگزاری مسابقات همزمان گروههای پنجم و ششم به پایان رسید و تکلیف 16 تیم صعود کننده به مرحله یک هشتم نهایی بازیها مشخص شد. در روز پایانی دور گروهی که همچون روزهای گذشته و گروههای گذشته کم گل و بدون حادثه ای خاص دنبال شد، ابتدا تیمهای گروه ششم به مصاف هم رفتند و دو تیم فوتبال کامرون و بنین به تساوی بدون گل دست یافتند. این دو تیم پیش از این دو مسابقه انجام داده بودند که کامرون بعد از برد (2-0) مقابل گینه بیسائو، در برابر غنا نیز به تساوی بدون گل دست یافته بود. آسمونی ، بنین هم مقابل غنا (2-2) و در برابر گینه بیسائو (0-0) مساوی کرده بود. به این ترتیب پس از تساوی روز پایانی دو تیم، کامرون 5 امتیازی شد و بنین 3 امتیازی تا هر دو تیم به مرحله بعد صعود کنند. اما در دیداری همزمان غنا با دو گلی که جوردن آیو در دقیق 46 و تامس پارتی در دقیقه 72 به ثمر رساندند در برابر گینه بیسائو به برتری (2-0) دست یافت و 5 امتیازی شد. اما از آنجایی که گلهای زده غنا بیشتر از کامرون بود، غنا به صدرجدول گروه رسید و این تیم نیز به مرحله بعد صعود کرد. اما در گروه پنجم مسابقات هم دو تیم تونس و موریتانی در استادیوم سوئز و به قضاوت لوییز هاکیزیمانا از رواندا به مصاف هم رفتند. موریتانی در اولین حضور خود در این تورنمنت، ابتدا از مالی(1-4) باخته بود و آن گاه در برابر آنگولا به تساوی بدون گل دست یافته بود. تونس هم دو تساوی (1-1) در برابر تیمهای آنگولا و مالی به دست آورده بود.

دیدار کم حادثه تونس و موریتانی هم بدون رد و بدل شدن گلی به پایان رسید تا تونس با سه تساوی صاحب 3 امتیاز شده و موریتانی 2 امتیازی هم در قعر جدول گروه جای گیرد. در دیگر دیدار این گروه هم مالی و آنگولا به صورت همزمان در برابر هم قرار گرفتند. این مسابقه در استادیوم اسماعیلیه مصر برگزار شد و رضوان جید داور مراکشی تنها یک بار اعلام گل کرد. این گل در دقیقه 37 و با ضربه آمادو حیدرا برای مالی به دست آمد. به این ترتیب مالی 7 امتیازی شد و در صدرجدول گروه ایستاد. آنگولا نیز 2 امتیازی شد و با وجود قرار گرفتن در رده سوم گروه از صعود به دور بعد بازماند. با این نتایج تکلیف 8 بازی دور بعد مشخص شد در حالی که به نظر می رسد نیمه پایین جدول محل تجمع تیمهای قدرتمند جام است و از بین تمام این تیمها فقط یکی می تواند تا فینال صعود کند. بازیهای این مرحله به شرح زیر است : اوگاندا - سنگال مراکش - بنین ماداگاسکار - جمهوری دموکراتیک کنگو غنا - تونس مالی - ساحل عاج الجزایر - گینه نیجریه - کامرون مصر - آفریقای جنوبی مرحله گروهی بازیها به شدت با فقر گلزنی همراه بود. در حال حاضر 57 بازیکن گلزنی کرده اند و 11 بازیکن با 2 دو گل زده بهترین گلزنان جام هستند اما هیچ یک از آنها حتی موفق به زدن 3 گل نشده اند. در مجموع نیز تنها 68 گل در 36 بازی به ثمر رسیده و میانگین گل زده در هر بازی حتی به عدد 2 نیز نمی رسد؛ یعنی عدد 1.89! بدترین مساله این است که 16 مسابقه این جام حداکثر یک گل داشته است! دو تیم الجزایر و مالی با 6 گلی که به ثمر رسانده اند، بهترین خط حمله جام را تا اینجای کار از آن خود ساخته اند اما در عوض آمار دفاعی تیمها قابل قبول است و چهار تیم مصر، الجزایر، مراکش و کامرون در 3 بازی مرحله گروهی دروازه خود را بسته نگه داشته اند. 

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره پایان مرحله گروهی جام ملت های آفریقا ؛ قرعه سخت برای مصر و الجزایر فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «پایان مرحله گروهی جام ملت های آفریقا ؛ قرعه سخت برای مصر و الجزایر»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 5 = ?