کد مطلب: 47144 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
افزایش 20 درصدی قیمت شیرینی و شکلات

افزایش 20 درصدی قیمت شیرینی و شکلات

دبیر انجمن شیرینی و شکلات با بیان اینکه تنها 20 درصد به قیمت شیرینی و شکلات اضافه شده است، گفت: افزایش قیمت در صنعت شیرینی و شکلات موجب کاهش خرید می‌شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
افزایش 20 درصدی قیمت شیرینی و شکلات - 20% rise in prices for sweets and chocolate افزایش 20 درصدی قیمت شیرینی و شکلات - 20% rise in prices for sweets and chocolate

 به گزارش آسمونی : جمشید مغازه‌ای در حاشیه افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آرد و نان و هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی شیرینی و شکلات بیان کرد: در نمایشگاه امسال صرفاً 11 شرکت از 10 کشور حضور یافته‌اند که بیشتر در زمینه مواد اولیه بوده است؛ چرا که در ایران تعرفه محصولات شیرینی و شکلات بالاست و از این رو  شرکت‌های خارجی کمتر راغب به حضور در نمایشگاه هستند.

وی با بیان اینکه در چهار ماهه امسال 250 میلیون دلار شیرینی و شکلات صادر کرده‌ایم، اظهار کرد: به طور کلی صادرات شیرینی و شکلات در شش ماه دوم سال اتفاق می‌افتد که پیش بینی می‌شود امسال این میزان به سقف 800 میلیون دلار برسد و چنانچه شرایط فراهم شود امکان صادرات شیرینی و شکلات تا 2 میلیارد دلار هم وجود دارد.

دبیر انجمن شیرینی و شکلات در ادامه با تاکید بر مشکلات تولیدکنندگان این صنعت در حوزه واردات مواد اولیه، گفت: قرار است بخشی از واردات از طریق ارز صادراتی تامین شود.

مغازه‌ای با بیان اینکه 500 هزار تن شکر در سال برای صنعت شیرینی و شکلات نیاز است، تصریح کرد: در حال حاضر این صنعت با مشکل شکر دست و پنجه نرم می‌کند و با توجه به این که فصل برداشت چغندر نزدیک است، دولت باید مشکل تأمین شکر را حل کند.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «افزایش 20 درصدی قیمت شیرینی و شکلات»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 * 8 = ?