کد مطلب: 55920 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مرگ 2 میلیون نفر بر اثر کرونا در جهان محتمل است

مرگ 2 میلیون نفر بر اثر کرونا در جهان محتمل است

درحالی که آمار مرگ و میر ناشی از همه‌گیری ویروس کرونای ۲۰۱۹ در جهان به یک میلیون نفر نزدیک می‌شود سازمان جهانی بهداشت (WHO) هشدار داد اگر موضوع جدی گرفته نشود این آمار ممکن است تا پیش از استفاده گسترده از واکسن کرونا تا ۲ میلیون نفر افزایش پیدا کند.

 

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : "مایک رایان" رئیس بخش فوریت‌های این سازمان گفته است این آمار درصورت عدم هماهنگی تلاش‌های بین‌المللی بالاتر هم خواهد رفت.

۹ ماه بعد از آغاز همه‌گیری ویروس کرونای ۲۰۱۹، تعداد جان‌باختگان ناشی از این ویروس در جهان به سرعت به یک میلیون نفر نزدیک می‌شود.

به گفته رایان در صورتی که برای مقابله با بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ تمام اقدام‌های لازم انجام نشود، دو میلیون نفر جان باخته بر اثر ابتلا به این بیماری رقم «بسیار محتملی» است. آماری که دو برابر بیشتر از موارد فوتی فعلی در اثر کووید-۱۹ خواهد بود.

رایان درعین‌حال از کشورهای اروپایی خواسته است از خود بپرسند که آیاهرچه لازم بوده برای پرهیز از تعطیلی دوباره کشورشان انجام داده‌اند یا نه؟

این مقام ارشد سازمان بهداشت جهانی اجرای دقیق و درست تدابیری چون آزمایش و ردیابی، قرنطینه، رعایت فاصله‌های اجتماعی، استفاده از ماسک و شستشوی دست‌ها را در این کشورها زیر سوال برده است.

پیشتر مادرید، پایتخت اسپانیا محدودیت‌های سختگیرانه‌ تازه‌ای را در هشت منطقه دیگر خود وضع کرد که زندگی نزدیک به یک میلیون نفر را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

در فرانسه نیز کارکنان کافه‌ها و رستوران‌ها در شهر مارسی علیه بسته شدن محل کسب و کار خود از روز شنبه اعتراض کرده‌اند.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، همچنین در انگلیس همزمان با افزایش نرخ ابتلای روزانه، محدودیت‌های سختگیرانه‌ای در چند منطقه اجرایی شده است.

: برای دریافت مشاوره درباره مرگ 2 میلیون نفر بر اثر کرونا در جهان محتمل است فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «مرگ 2 میلیون نفر بر اثر کرونا در جهان محتمل است» در کادر زیر بنویسید :

5 * 9 = ?