کد مطلب:  55621  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
وزیر بهداشت : 2 هزار تخت آی‌سی‌یو به بیمارستان‌ها اضافه می‌شود

وزیر بهداشت : 2 هزار تخت آی‌سی‌یو به بیمارستان‌ها اضافه می‌شود

نمکی گفت: برای اولین بار در تاریخ ایران، امسال ۲ هزار تخت آی‌سی‌یو به تخت‌های بیمارستانی کشور اضافه می‌شود.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سومین آیین بهره برداری از پروژه‌های سلامت (پویش سراسری ره سلامت) که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: کادر درمان در استان خوزستان توانستند یکی از سخت‌ترین امواج بیماری کرونا را مهار کنند. شبانه‌روز با آن‌ها در تماس بوده و شاهد بودم که با جان‌فشانی‌های خود هجمه‌ی سنگین بیماری را مهار کردند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: عزیزان چه در آبادان و چه در دزفول و شوشتر ارائه خدمت کردند و مدال افتخار برای ایران آفریدند، در مقابل آن‌هایی که می‌گفتند ایران قوم عرب را فراموش کرده ‌است ایستاده و نشان‌دادند همه هموطنان ما هستند، در این بحران حتی یک هموطن عرب و خوزستانی جلوی در بیمارستان سرگردان نشد.

او افزود: به قول حاج قاسم سلیمانی، ما ملت امام‌حسینیم؛ مقابل هر هجمه‌ای می‌ایستیم و تاریخ می‌سازیم. امروز یکی‌از بهترین استان‌های ما در مدیریت کووید 19 استان فارس بود و امیدوارم این رکورد را بتوانیم همواره حفظ کنیم.

نمکی ادامه داد: امسال برای اولین بار در تاریخ ایران ده ‌هزار و ششصد تخت بیمارستانی و دو هزار تخت آی‌سی‌یو به تخت‌های بیمارستانی کشور اضافه‌ می‌شود. حدود 1400 پروژه بهداشتی و درمانی ‌را تا 12 فرودین‌ سال 1400 تقدیم مردم شریف این سرزمین خواهیم کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با تکیه بر نام بلند امام حسین و شهدای بزرگوار کربلا پروژه‌هایی را در حوزه سلامت امروز افتتاح می‌کنیم.

بهداشت مدارس نیاز به توجه دارد

نمکی از کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی جهرم که در توسعه زیرساخت‌ها نقش مهمی داشتند تشکر کرد و ادامه داد: امیدوار هستیم به زودی بیمارستان 330 تختخوابی جهرم را به بهره‌برداری برسانیم.

‌او با بیان اینکه بهداشت مدارس نیاز به توجه دارد، از دو استان خوزستان و فارس خواست تا به این موضوع با توجه به بازگشایی مدارس بیشتر اهتمام ورزند و نظارت‌ها را بیشتر کنند تا بحران دیگری را شاهد نباشیم.

وزیر بهداشت در ادامه برنامه پروژه خاتم‌الانبیا را با 53 پروژه بهداشتی، درمانی و عمرانی در فضایی بالغ بر 40 ‌هزار و 831 مترمربع افتتاح کرد. همچنین 325 تخت عادی و ویژه بیمارستانی با اعتباری بالغ بر 2800 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

: برای دریافت مشاوره درباره وزیر بهداشت : 2 هزار تخت آی‌سی‌یو به بیمارستان‌ها اضافه می‌شود فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «وزیر بهداشت : 2 هزار تخت آی‌سی‌یو به بیمارستان‌ها اضافه می‌شود» در کادر زیر بنویسید :

5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید