مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  48862 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خانه دار شدن 170 هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته

خانه دار شدن 170 هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته

وزیرآموزش و پرورش از احداث 170هزار واحد مسکونی ویژه فرهنگیان خبرداد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خانه دار شدن 170 هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته - 170,000 teachers and retirees will have their own houses
خانه دار شدن 170 هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته - 170,000 teachers and retirees will have their own houses
خانه دار شدن 170 هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته - 170,000 teachers and retirees will have their own houses

به گزارش آسمونی : محسن حاجی میرزایی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری در حوزه مسکن بین وزارت آموزش‌وپرورش و وزارت راه و شهرسازی که در سالن کنفرانس وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار کرد: خدا را شاکریم که این امکان فراهم شد تا برای مسکن فرهنگیان گامی برداشته شود و انشالله این نشست سرآغاز خوبی برای معیشت معلمان باشد.

وزیرآموزش و پرورش با اشاره به اینکه معلمان از اعتماد بسیار بالایی در جامعه برخور هستند، خاطرنشان کرد: منزلت و معیشت معلمان مهم است و در دستور کار وزارت آموزش‌وپرورش قرار دارد و دولت نیز آن را پیگیری می‌کند.وی تصریح کرد: معیشت معلمان مورد تأکید مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور است که در این زمینه تلاش‌هایی را آغاز کرده‌ایم .

حاجی میرزایی افزود: طرح خانه‌دار شدن 170هزار فرهنگی از اقدامات رفاهی و معیشتی در دست اقدام وزارت آموزش ‌و پرورش است و طی تفاهم‌نامه ای با همکاری وزارت آموزش‌وپرورش و وزارت راه و شهرسازی این اقدام صورت خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی  وزارت آموزش‌وپرورش، وی افزود: 357 تعاونی مسکن فرهنگیان در آموزش‌وپرورش داریم که برای این تفاهم‌نامه بسیج خواهند شد و امیدواریم وزارت راه و شهرسازی با تمام انرژی به میدان وارد شود تا این تعهد اجرایی شود.

وزیرآموزش‌وپرورش در نشست خبری مشترک با وزیر راه و شهرسازی که پس از امضای تفاهم‌نامه احداث170هزار واحد مسکونی ویژه فرهنگیان صورت گرفت، گفت؛ طرح مسکن فرهنگیان علاوه بر شاغلین بازنشستگان را نیز شامل می‌شود.

حاجی میرزایی همچنین در حاشیه امضای تفاهم‌نامه نیز با اشاره به بودجه سال 1399وزارت آموزش‌وپرورش، اظهار کرد: برآورد هزینه‌های وزارت آموزش‌وپرورش به‌درستی انجام نمی‌گیرد و مشکلات مالی این وزارتخانه هرسال به سال بعد منتقل می‌شود لذا امیدواریم بودجه امسال با تلاش کارشناسان سازمان برنامه‌وبودجه اصلاح و بهتر از قبل شود.وی در خصوص سهمیه سوخت سرویس مدارس، گفت: براساس تصمیم‌گیری در ستاد سوخت متناسب با پیمایش هر سرویس ماهانه تا سقف120لیتر برای سرویس مدارس در نظر گرفته‌شده است.

حاجی میرزایی با اشاره به اجرای طرح احداث مسکن فرهنگیان تصریح کرد: طرح احداث مسکن فرهنگیان علاوه بر شاغلین، بازنشستگان را نیز شامل می‌شود.

وی در بخش دیگری از این نشست به استخدام‌های جدید آموزش‌وپرورش اشاره و افزود: همه‌کسانی که به‌صورت حق‌التدریس با وزارت آموزش‌وپرورش همکاری دارند، طبق چارچوب ابلاغی تعیین وضعیت خواهند شد.وزیر آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: ازطریق آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی حدود10هزار نفر سهمیه آموزش‌وپرورش است که در ادامه در دوره‌هایی نیز شرکت خواهند کرد و سپس جذب آموزش‌وپرورش می‌شوند.

وی با اشاره به طرح رتبه‌بندی معلمان، اظهار کرد: رتبه‌بندی معلمان تا نیمه دوم سال 98 به تصویب خواهد رسید و اجرای آن از مهرماه خواهد بود که به‌محض نهایی شدن در هیات دولت طرح رتبه‌بندی اجرایی خواهد شد و تمام معلمانی که بیش از دو سال با وزارت آموزش‌وپرورش همکاری داشته‌اند جز طرح رتبه‌بندی خواهند بود

در ادامه این نشست محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در مورد امضای تفاهم نامه احداث 170 هزار واحد مسکن فرهنگیان گفت: خدا را شاکریم که توانستیم بنا بر تعهدی که داریم نهضت خانه سازی را به جریان پایدار تبدیل کنیم.وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با تلاش ها و فعالیت‌های سازنده وزیر آموزش و پرورش طرح خانه‌دار شدن فرهنگیان محقق می‌شود.

اسلامی افزود: تفاهمنامه احداث 170 هزار واحد مسکن فرهنگیان در سه سال محقق می‌شود و فرهنگیان در برنامه‌ها و سیاست‌های دولت برای خانه‌دار شدن قرار دارند.

عضو کابینه دولت دوازدهم خاطرنشان کرد: تفاهمنامه احداث 170 هزار واحد مسکن فرهنگیان اقدام بزرگی است که امیدواریم تمامی شرکت‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه دو وزارتخانه برای تامین مسکن فرهنگیان نقش خود را ایفا کنند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره خانه دار شدن 170 هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «خانه دار شدن 170 هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید