کد مطلب: 51826 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
آخرین آمار کرونا در ایران : 1501 مبتلا و 66 فوتی

آخرین آمار کرونا در ایران : 1501 مبتلا و 66 فوتی

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به گفته معاون بهداشت وزارت بهداشت افزایش یافت.
زمان مطالعه: 3 دقیقه
1501 مبتلا و 66 فوتی - 1501 affected and 66 deaths
1501 مبتلا و 66 فوتی - 1501 affected and 66 deaths
1501 مبتلا و 66 فوتی - 1501 affected and 66 deaths

به گزارش آسمونی : رییسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا، در ایران اظهار کرد: تعداد مبتلایان کرونا در کشور به  1501 نفر و تعداد افراد فوت شده به  66 نفر رسیده است.او افزود: از میان 7280 مراجعه تا کنون 4312 مورد، مشکوک بوده، از این تعداد، 1501 مورد مثبت کرونا ثبت شده است.

رییسی تصریح کرد: تعداد بهبود یافتگان نیز تا به امروز 291 نفر بوده است.

او ادامه داد: بیشترین استان های درگیر تهران، قم و گیلان است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد: روزانه یک هزار و 200 تست در انستیتو پاستور انجام می‌شود. البته این تست‌ها فقط در حد غربالگری است و اگر علائم مثبت باشد بیمار محسوب شده و فرد تحت درمان قرار می‌گیرد اما برای قطعی کردن جواب آزمایش، تست به تهران فرستاده می‌شود بنابراین  تفاوت آمار استان و وزارت بهداشت به همین علت است. او تصریح کرد: 70 درصد مراجعان، سرپایی درمان می شوند و نیاز به بستری ندارند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره بسیج ملی مبارزه با کرونا گفت: همه ارگان ها به ما اعلام آمادگی کرده اند که می توانند در بسیج ملی مبارزه با کرونا مشارکت کنند و ظرفیت اعزام 300 هزار اکیپ را از همه دستگاه ها داریم و ما بر اساس اعلام دستگاه‌ها برنامه ریزی کردیم.او ادامه داد: از 15 اسفند طرح تشدید نظارت بر عرصه موادغذایی و مانور نوروزی داشتیم که امسال آن را به مانور مبارزه با کرونا تغییر خواهیم داد؛ به همین دلیل باید از نیروهای بیشتری برای نظارت بر اماکن عمومی، ضدعفونی کردن و کنترل عبور و مرور داخل شهرها کمک بگیریم.

رئیسی گفت: بسیج جامعه پزشکی و بسیج جامعه پرستاری اعلام آمادگی کرده اند تا با اپلیکیشن خاصی برای غربالگری مشارکت کنند و گروهی تلفنی بتوانند برای مشاوره به کمک ما بیایند، این پتانسیل بزرگ وجود دارد تا از کمک عزیزان به ویژه در نظارت بر اماکن عمومی و بهداشت محیط و گندزدایی استفاده کنیم.

او ادامه داد: دستورالعمل‌های لازم برای به کارگیری شبکه بهداشت و درمان امروز تدوین و ابلاغ می شود چرا که ما قوی ترین نظام شبکه بهداشتی را در دنیا داریم و می توانیم همه نیروهای بهداشتی را به کار بگیریم. نیروهای بسیج ملی با کنترل موازین بهداشتی می‌توانند در کنترل عفونت به کمک نیروهای بهداشتی بیایند.

به خانه افراد سالم نمی‌رویم

معاون بهداشت وزارت بهداشت تاکید کرد: ما قرار نیست به خانه افراد سالم برویم، ما به خانه هایی مراجعه خواهیم کرد که در آن خانه مورد مثبت قطعی ابتلا یا فوتی داشتیم. باید توجه داشت که ما 1501 مورد ابتلای قطعی داشتیم و این تعداد خانه باید ضدعفونی شوند و اعضای خانواده غربالگری شوند و صرفا برای این افراد مراجعه به درب خانه داریم. ما منازل خانه های آلوده را ضدعفونی می کنیم و با تب سنجی موارد احتمالی را شناسایی می کنیم همچنین از اکیپ های بسیج ملی مبارزه با کرونا برای ضدعفونی اماکن عمومی و معتبر و مساجد و ورزشگاه ها کمک می‌گیریم.او افزود: 70 درصد افراد مبتلا به کرونا سرپایی درمان می شوند و بهبودی کامل با درمان سرپایی حاصل می شود. بستری برای افراد مبتلا به بیماری قلبی عروقی و دیابت کنترل نشده و بیماران تنفسی است؛ این افراد حتی در صورت ابتلا به آنفلوانزا هم باید بستری شوند.

رئیسی با بیان اینکه علت وحشت کرونا سرایت بالای آن است، گفت:  کرونا از ویروس های دیگر خطرناک نیست حدود 80 درصد کل مبتلایان نیاز به مراجعه به بیمارستان ندارند بنابراین آزمایش سرپایی را توصیه نمی‌کنیم .

او با اشاره به اینکه پروتکل درمان سرپایی مبتلایان به کرونا را امروز ابلاغ می کنیم، گفت: 1200 مرکز بهداشت را فعال کرده ایم تا افراد نیازمند درمان سرپایی به این مراکز مراجعه کنند، این تعداد علاوه بر کلینیک های ویژه است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت یادآوری کرد: 40 تا 45 درصد ابتلا به کرونا در بیمارستان رخ می دهد. بیشتر افراد پس از مراجعه به بیماری مبتلا می شوند و مجبور به بستری فرد می شویم. فرد در ابتدا نتیجه تستش منفی می شود اما دو روز بعد با علائم مراجعه می‌کند و تست او مثبت می شود.

: برای دریافت مشاوره درباره آخرین آمار کرونا در ایران : 1501 مبتلا و 66 فوتی فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «آخرین آمار کرونا در ایران : 1501 مبتلا و 66 فوتی» در کادر زیر بنویسید :

8 - 5 = ?