کد مطلب:  52237 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
1400 گیگابیت به ظرفیت زیرساخت کشور اضافه می‌شود

1400 گیگابیت به ظرفیت زیرساخت کشور اضافه می‌شود

وزیر ارتباطات از افزودن 1400 گیگابیت‌برثانیه به ظرفیت هسته‌ شبکه ‌IP زیرساخت برای تقویت ارتباطات در نوروز خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
1400 گیگابیت به ظرفیت زیرساخت کشور اضافه می‌شود
1400 گیگابیت به ظرفیت زیرساخت کشور اضافه می‌شود
1400 گیگابیت به ظرفیت زیرساخت کشور اضافه می‌شود - 1,400 GB will be added to the country's infrastructure capacity

به گزارش آسمونی : از روزی که خبر رسمی ورود ویروس کرونا به کشور منتشر شد، تاکنون شیوع بیماری کووید 19 که میزبان این ویروس است، روند صعودی داشته و در حال گسترش است. به همین دلیل از آنجا که حضور در مکان‌های عمومی از بیشترین احتمالات ابتلا به این ویروس و ابتلا به آن به آسانی با قرار گرفتن در معرض عطسه‌ها و سرفه‌های یک مبتلا و دست دادن با وی است، مسئولان سعی در کاهش حضور افراد در اماکن عمومی دارند.

اما در این روزها که حضور افراد در مراکز آموزشی، اداری و امکان عمومی کاهش یافته و بسیاری ماندن در خانه را ترجیح داده‌اند، برخی فعالیت‌های کاری خود را به‌صورت دورکاری انجام می‌دهند و دانش‌آموزان و دانشجویان هم از ابزارهای فناوری اطلاعات برای آموزش از راه دور استفاده می‌کنند، استفاده از دیتا افزایش یافته و این موضوع منجربه کاهش کیفیت اینترنت شده است.

از طرفی با توجه به این که کرونا در کشور مهار نشده و تعداد مبتلایان به این ویروس روزبه‌روز افزایش می‌یابد، بسیاری از کاربران خواستار امکاناتی از جمله اینترنت رایگان برای گذراندن این اوقات در منازل بودند؛ موضوعی که وزیر ارتباطات با آن موافقت کرد و از ارائه 100 گیگ اینترنت رایگان ثابت خبر داد. این اینترنت رایگان البته در مواردی منجربه افت کیفیت و نارضایتی کاربران شده بود که مسوولان خبر از افزایش ظرفیت ارتباطات دادند.

دراین راستا محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - در توییتر نوشت: 20 درصد رشد پهنای باند ارتباطات بین الملل، 60 درصد رشد پهنای باند ارتباطات داخلی، 100 درصد رشد مصرف حجمی کاربران شبکه ثابت خانگی و 40 درصد رشد مصرف حجمی کاربران شبکه موبایل، در دو هفته اخیر اتفاق افتاده است. امشب 1400 گیگابیت‌برثانیه دیگر به ظرفیت هسته‌ شبکه ‌IP زیرساخت افزوده می‌شود تا آماده‌ نوروز باشیم.

او همچنین در توییت دیگری نوشت: برخی از کسب‌وکارهای اینترنتی با شیوع کرونا دچار رکود شده‌ و تعدیل نیرو را پیش گرفته‌اند. از پول وجوه اداره‌شده‌ وزارت ارتباطات و صندوق نوآوری به این شرکت‌ها وام کم‌بهره‌ تامین نقدینگی پرداخت می‌کنیم تا تعدیل نیرو متوقف شود. بیمه و مالیات هم تسهیلاتی برای این شرکت‌ها لحاظ کردند.

: برای دریافت مشاوره درباره 1400 گیگابیت به ظرفیت زیرساخت کشور اضافه می‌شود فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «1400 گیگابیت به ظرفیت زیرساخت کشور اضافه می‌شود» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید