کد مطلب:  55329 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
فوت 133 نفر و ابتلای 2245 تن به کرونا در کشور

فوت 133 نفر و ابتلای 2245 تن به کرونا در کشور

سخنگوی وزارت بهداشت از ۲۲۴۵ ابتلا و ۱۳۳ فوتی جدید کرونا در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

 

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی : دکتر سیما سادات لاری گفت: از دیروز تا امروز 3 شهریور 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و 245 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که یک هزار و 132 نفر از آنها بستری شدند.

وی گفت: مجموع بیماران کووید19 در کشور به 361 هزار و 150 نفر رسید.

لاری ادامه داد: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 133 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 20 هزار و 776 نفر رسید.

وی گفت: خوشبختانه تا کنون 311 هزار و 365 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

به گفته لاری، 3848 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تا کنون سه میلیون و 62 هزار و 422 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور انجام شده است.

وی ادامه داد: استانهای مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

لاری همچنین گفت: همچنین استانهای فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

وی در تشریح وضعیت بیماری در استان ایلام گفت: این استان پس از خیز شدید بیماری، در خرداد ماه سال جاری که تا نیمه اول تیرماه ادامه داشت با همکاری بیشتر مردم ایلام در رعایت پروتکل های بهداشتی و تلاش کادر بهداشت و درمان و حمایتهای مسوولان ستاد استانی، شاهد شیب نزولی در موارد ابتلا و بستری روزانه در این استان بودیم؛ به طوری که موارد بستری بیماران در استان ایلام در مرداد ماه سال جاری نسبت به تیرماه کاهش 20 درصدی را نشان می دهد. اما متاسفانه طی دو هفته گذشته تا حدی از شدت این روند کاهشی کاسته شده است. در حال حاضر شهرستان های آبدانان، ایلام، دره شهر، دهلران و مهران در این استان در وضعیت قرمز و شهرستان های ایوان، چرداول و ملک شاهی در وضعیت هشدار بیماری قرار دارند. میزان بروز بیماری در شهرستانهای مهران و ایلام از میانگین بروز در استان تا حدی بالاتر گزارش شده است که نیازمند همکاری بیشتر مردم در رعایت پروتکلهای بهداشتی است.

لاری گفت: از 18 مرداد تا کنون 3396 مورد بازرسی از اصناف، اماکن عمومی و کارگاهی این استان صورت گرفته که 70 مورد از این اماکن به عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی به مراکزقضایی معرفی و در همین بازه زمانی تعداد 34 واحد متخلف پلمب شده اند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، متاسفانه درصد استفاده از ماسک و میزان رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی صنوف و اماکن عمومی در هفته های پایانی مرداد ماه روند کاهشی داشته؛ به طوری که میزان استفاده از ماسک توسط مردم 60.7 درصد، در اصناف و اماکن عمومی 63.8 درصد است. امیدواریم با رعایت بیشتر پروتکلها و استفاده مردم حداکثری از ماسک، شاهد تداوم روند نزولی در موارد ابتلا و بستری و خروج شهرستانهای این استان از وضعیت هشدار و قرمز بیماری باشیم.

وی همچنین گفت: امیدواریم مردم کشور با پایبندی به رعایت اصول سه گانه بهداشتی شامل شست و شوی مرتب دستها، رعایت فاصله فیزیکی و استفاده از ماسک شاهد شکست زنجیره انتقال بیماری در کشور باشیم. همچنین در برپایی آیین های عزاداری سرور شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در سراسر کشور ضمن تاکید بر لزوم برگزاری مناسک بر اساس دستورالعمل مصوب ابلاغی ستاد ملی کرونا، از کلیه شاگردان و شیفتگان مکتب اباعبدالله الحسین (ع) خواستاریم که به منظور پیشگیری از بیماری، تا حد امکان از سفرهای غیرضروری در تعطیلات تاسوعا و عاشورا پرهیز کنند تا شاهد محرمی آمیخته با شور و شعور حسینی در اقصی نقاط کشورمان باشیم.

: برای دریافت مشاوره درباره فوت 133 نفر و ابتلای 2245 تن به کرونا در کشور فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «فوت 133 نفر و ابتلای 2245 تن به کرونا در کشور» در کادر زیر بنویسید :

4 * 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید