کد مطلب: 49963 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
صفحه نمایش 120 هرتزی برای Google Pixel 3

صفحه نمایش 120 هرتزی برای Google Pixel 3

یکی از اعضای تیم توسعه اندروید گفته که تیم گوگل قصد داشته از پنل LCD با نرخ نوسازی 120 هرتز برای پیکسل 3 استفاده...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
یکی از اعضای تیم توسعه اندروید گفته که تیم گوگل قصد داشته از پنل LCD با نرخ نوسازی 120 هرتز برای پیکسل 3 استفاده کند؛ اما بنا به ملاحظاتی این اتفاق نیفتاد.

صفحه نمایش 120 هرتزی برای Google Pixel 3

گوشی‌های گوگل پیکسل از اولین مدل در سال 2016 از صفحه‌نمایش OLED استفاده کرده‌اند؛ اما گوگل سال گذشته به فکر تغییر آن بوده است. طبق پادکست پشت پرده‌ی توسعه‌دهندگان اندروید (Android Developers Backstage Podcast) از XDA-Developers، این شرکت سال گذشته به کنار گذاشتن OLED نزدیک شده بود. چت هاس (Chet Hasse)، از اعضای تیم توسعه اندروید گفته که گروه پس از استفاده از صفحه‌نمایش LCD با نرخ نوسازی 120 هرتز شارپ تحت تأثیر قرارگرفته بود.

هاس در آخر دلایل انتخاب پنل OLED به‌جای پنل LCD دارای نرخ نوسازی 120 هرتز را عنوان نکرد؛ اما پنل‌های OLED رنگ مشکی عمیق‌تر و بازده‌ی انرژی بیشتری هنگام مشاهده‌ی محتوای تاریک دارند. حسگر اثر انگشت زیر صفحه‌نمایش که سال گذشته رونق گرفت نیز فقط با صفحه‌های OLED کار می‌کند؛ پس برای استفاده از این روش، گوگل باید شرایط موجود را حفظ می‌کرد. همچنین ممکن است تأمین پنل‌های OLED از سوی شرکت به‌نوعی با تهدید رو‌به‌رو بوده و شرکت را به استفاده از فناوری LCD ترغیب می‌کرده است.

به‌هرحال اگر کسی خواهان استفاده از صفحه‌نمایشی با نرخ نوسازی 120 هرتز بود، تا زمان معرفی ایسوس روگ فون 2 با پنل OLED و نرخ نوسازی 120 هرتز، که اوایل امسال معرفی شد، پنل‌های LCD تنها انتخاب بودند. پرسش اینجا است که چرا در گوشی گوگل پیکسل 4 از صفحه‌نمایش OLED دارای نرخ نوسازی 90 هرتز استفاده شد، درحالی‌که همین پنل با نرخ نوسازی 120 هرتزی نیز در دسترس بود؟

هاس خاطرنشان کرد، با وجود اینکه پنل OLED دارای نرخ نوسازی 120 هرتز هم‌اکنون در دسترس است، به‌دلیل عملکرد و ملاحظات باتری از پنل 90 هرتزی استفاده شد. این نماینده افزود، شما هنوز هم با استفاده از پنل 90 هرتزی می‌توانید بیشترین مزایا را از نمایشگر 120 هرتزی در اختیار داشته باشید.

معرفی نویسنده:

پروفایل روابط عمومی آسمونی که موضوعات و مطالب آن توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، که بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «صفحه نمایش 120 هرتزی برای Google Pixel 3»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 2 = ?