11 درصد از جمعیت کشور در شهر تهران ساکن هستند | آسمونی
کد مطلب: 49210 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
11 درصد از جمعیت کشور در شهر تهران ساکن هستند

11 درصد از جمعیت کشور در شهر تهران ساکن هستند

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه تهران تنها یک درصد مساحت کل کشور را داراست، گفت: این در حالیست که 11 درصد جمعیت کشور در این شهر ساکن هستند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
11 درصد از جمعیت کشور در شهر تهران ساکن هستند
11 درصد از جمعیت کشور در شهر تهران ساکن هستند
11 درصد از جمعیت کشور در شهر تهران ساکن هستند - 11 percent of the country's population lives in Tehran

به گزارش آسمونی : زهرا صدر اعظم نوری عضو شورای اسلامی شهر تهران عصر امروز در همایش تخصصی آب، فضای سبز و مدیریت شهری گفت: در این نشست دنبال آن هستیم تا در خصوص مدیریت منابع آب و تغذیه فضای سبز سخن بگوییم و با کارشناسان تبادل نظر کنیم.نوری ادامه داد: وقتی تاریخ تهران را بررسی می‌کنیم به باغ شهری می‌رسیم که به هوایی خوب و آبی روان در آن جاری بوده است و آب به عنوان یک میراث قدیمی مورد اشاره است.

وی افزود: در دهه حاضر عدم تعادل در چرخه‌های آبی را شاهدیم که بخش عمده آن ناشی از اقدامات انسانی و مدیریتی است؛ همین عدم تعادل باعث تأثیر بر شرایط آب و هوایی شده و تغییرات اقلیمی را به همراه دارد.

نوری گفت: تا سال 2040 میلادی شاهد نقطه تلاقی بین میزان مصرف و مقدار آب قابل دسترسی و همین طور تلاقی دیگری در مقیاس منطقه‌ای را شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد: میزان مصرف آب امروز در سطح بین‌المللی نشان از وقوع یک بحران در حوزه آب دارد و اگر روند مصرف آب به همین شکل ادامه پیدا کند، مقدار آب مورد نیاز ما معادل 130 میلیارد متر مکعب خواهد بود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: در شهر تهران به واسطه تراکم بالایی که دارد حدود 20 برابر تراکم جمعیتی کشور است و از حساسیت ویژه تری برخوردار است.

صدراعظم نوری تصریح کرد: از سویی تأمین حداقل سرانه فضای سبز و از سویی کمبودهای آبی شهر تهران شناسایی مناسب و کاربست راهکارهای کارآمد برای تجدید پذیری آب را جدی می‌کند.

وی گفت: اصلاح هدفمند رویکردها در نگهداشت فضای سبز یکی از راهکارهای این موضوع است که باید به آن بیش از پیش توجه شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: 11 درصد جمعیت کشور در تهران و 16 درصد جمعیت کل کشور در استان تهران ساکن‌ هستند؛ در حالی که تهران تنها یک درصد کل مساحت کشور وسعت دارد.وی گفت: اینها همه باعث شده است تا تنش‌های حوزه آب و فضای سبز بیش از پیش شده و مدیریت هر چه بهتر آن اولویت بیشتری پیدا کند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: در کشورهای اروپایی که دارای اقلیم معتدل هستند سرانه فضای سبز 10 تا 50 متر مربع است در حالی که در ایران بین 7 تا 14 متر مربع است.صدراعظم نوری تصریح کرد: ما باید سیاست های خودمان را برای جلوگیری از هدر رفت آب بیش از پیش تغییر دهیم و جمعی از مؤلفه ها را در مدیریت‌های خود دخیل کنیم.

وی گفت: تلاش‌های زیادی در این سال‌ها انجام گرفته است و در حوزه توسعه فضای سبز قدم برداشته شده است اما در همین اثنا شاهد از بین رفتن فضای سبز هم بوده‌ایم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: شورای شهر اقدامات موثری در حوزه حفظ فضاهای سبز داشته است و لغو مصوبه برج باغ یکی از اقدامات کلیدی بوده است.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره 11 درصد از جمعیت کشور در شهر تهران ساکن هستند فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «11 درصد از جمعیت کشور در شهر تهران ساکن هستند»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 8 = ?