10 تا 15 درصد زوجین مشکل "ناباروری‌‌" دارند | آسمونی
کد مطلب: 55505 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
10 تا 15 درصد زوجین مشکل "ناباروری‌‌" دارند

10 تا 15 درصد زوجین مشکل "ناباروری‌‌" دارند

یک فلوشیپ ناباروری ضمن تشریح علل شایع ناباروری در زنان گفت: بالا رفتن سن، باعث کاهش قدرت باروری زنان و افزایش احتمال سقط جنین می‌‌شود و بهترین راه جلوگیری از ناباروری، ازدواج در سنین مناسب و به تأخیر نیفتادن بارداری است.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی : دکتر نیلوفر معترف درباره شایع‌‌ترین علل ناباروری در زنان اظهار کرد: علل ناباروری در زنان چهار دسته است؛ علت اول، مشکلات تخمدان و تخمک‌‌گذاری است که 30 تا 40 درصد موارد را شامل می‌‌شود؛ علت دوم مشکلات لوله رحم است که شیوع مشابهی دارد و علت سوم نیز علل مربوط به رحم و دهانه آن است که شیوع کمتری دارد و چهارمین علت ناباروری زنان نیز علل ناشناخته است.

10 تا 15 درصد زوجین دچار مشکل ناباروری‌‌اند

وی افزود: حدود 10 تا 15 درصد زوجین با مسئله ناباروری درگیر هستند و مشکلات زنانه و مردانه تقریباً نسبتی یکسان در ناباروری زوجین دارند.

بالارفتن سن؛ عاملی مهم در افزایش سقط جنین

وی در پاسخ به این پرسش که دولت باید چه اقداماتی برای افزایش تولد در کشور انجام دهد، تأکید کرد: یکی از مهمترین نکات، اطلاع‌‌رسانی به زوجین است تا درمان ناباروری خود را به تأخیر نیندازند؛ به دلیل افزایش مشغله بانوان، سن ازدواج بالاتر رفته و فرزندآوری به تأخیر افتاده است و بالا رفتن سن، باعث کاهش قدرت باروری زنان و افزایش احتمال سقط جنین می‌‌شود؛ مسئله دیگر، حمایت مالی در زمینه تأمین داروهای ناباروری است؛ اگر زوجین بتوانند دوره درمان ناباروری خود را با هزینه‌‌های کمتر طی کنند میزان باروری در کشور بیشتر می‌‌شود.

زمان طلایی اقدام برای درمان ناباروری

این فلوشیپ ناباروری افزود: بهترین راه جلوگیری از ناباروری، ازدواج در سنین مناسب و به تأخیر نیفتادن بارداری است؛ افراد دارای سن بالای 35 سال و قاعدگی‌‌های نامنظم، افراد دارای سابقه جراحی در لگن و تخمدان همچنین افراد دارای سابقه رادیوتراپی باید سریع‌‌تر و حداکثر تا 6 ماه پس از اطلاع از ناباروری خود برای درمان ناباروری اقدام کنند.

انواع درمان‌‌های ناباروری

عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا درباره انواع درمان‌‌های ناباروری تشریح کرد: درمان ناباروری بستگی به علت ناباروری، مدت زمان ناباروری و سن مادر دارد همچنین درمان ناباروری بسته به این‌‌که مشکل ناباروری در زنان همزمانی با فاکتورها و مشکلات مردانه داشته باشد یا خیر، متفاوت است؛ این درمان ممکن است از یک درمان ساده دارویی برای تحریک تخمک‌‌گذاری تا درمان‌‌های پیشرفته‌‌تر مانند IUI یا IVF متغییر باشد.

وی ادامه داد: معمولاً از IVF برای کسانی استفاده می‌‌شود که مشکلات شدید لوله‌‌ای در زن یا مشکل اسپرمی در مرد داشته باشند همچنین سن بالا در بانوان از فاکتورهای مؤثر در انجام این عمل است و هزینه درمان نیز از درمان دارویی تا درمان IUI و IVF به تدریج افزایش می‌‌یابد.

میزان موفقیت IVF چه‌‌قدر است؟

این متخصص ناباروری خاطرنشان کرد: در مورد درمان دارویی نیز هرچه سن زن پایین‌‌تر باشد به داروی کمتری احتیاج پیدا می‌‌کند و هرچه سن بالاتر برود به دلیل کاهش ذخیره تخمدانی نیاز به مصرف دارو و هزینه‌‌ها افزایش می‌‌یابد؛ میزان موفقیت IVF حداکثر بین 35 تا 40 درصد است.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره 10 تا 15 درصد زوجین مشکل "ناباروری‌‌" دارند فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «10 تا 15 درصد زوجین مشکل "ناباروری‌‌" دارند»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 4 = ?