کد مطلب: 20140 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
حداقل حقوق بازنشستگان کشوری10میلیون و500 هزارریال

حداقل حقوق بازنشستگان کشوری10میلیون و500 هزارریال

به گزارش آسمونی: مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: حداقل حقوق بازنشستگان کشوری برای سال آینده 10میلیون و...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

10-million-500-thousand-rials-national-minimum-pension

به گزارش آسمونی:

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: حداقل حقوق بازنشستگان کشوری برای سال آینده 10میلیون و 500 هزار ریال (یک میلیون و 50 هزار تومان) تعیین شده که اضافه بر بودجه مصوب است.
  
 «محمود اسلامیان» در حاشیه همایش امنیت غذایی، سلامت و توسعه که در محل سالن تلاش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، با اشاره به این که در سال آینده حقوق کمتر از یک میلیون تومانی برای بازنشستگان کشوری نخواهیم داشت،افزود: دولت در سال گذشته هفت هزار میلیارد ریال علاوه بر بودجه مصوب به ما کمک کرد تا کف حداقل حقوق بازنشستگان از هفت میلیون ریال به 9 میلیون ریال برسد.

اسلامیان با تاکید بر این که 25 درصد کل بازنشستگاه کشوری حداقل بگیر هستند، افزایش بیش از 10 درصدی حداقل حقوق بازنشستگان در سال آینده نیز از محل کمک های دولتی تامین مالی می شود.

وی گفت: برای سال آینده دولت مبلغ 10 هزار میلیارد ریال علاوه بر بودجه مصوب به این صندوق کمک کرده است تا بتوانیم اعتبار مورد نیاز برای افزایش حداقل حقوق بازنشستگان را تامین کنیم.

**واگذاری 12.5 درصدی سهام بیمه ملت به 100 هزار بازنشسته به شکل قرض الحسنه

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری درباره سهم بیمه ملت گفت: در نظر داریم 12 درصد سهم بیمه ملت به 100 هزار بازنشسته در قالب وام قرض الحسنه واگذار شود که این جزو نخستین طرح هایی است که دارای ریسک پایین است.

اسلامیان افزود: در واقع به هر بازنشسته هفت میلیون و 500 هزار ریال(750 هزار تومان) سهم تعلق می گیرد که به صورت وام از حقوق شان کسر می شود.

به گفته اسلامیان، ظرف روزهای اخیر، 25 هزار نفر از بازنشستگان از این طرح بهره مند شده اند.

منبع: مجمع واردات

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «حداقل حقوق بازنشستگان کشوری10میلیون و500 هزارریال»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 7 = ?