ورود سامانه بارشی جدید به کشور/کاهش ۱۰ درجه‌ ای دمای هوا در برخی مناطق | آسمونی
کد مطلب: 56548 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ورود سامانه بارشی جدید به کشور/کاهش ۱۰ درجه‌ ای دمای هوا در برخی مناطق

ورود سامانه بارشی جدید به کشور/کاهش ۱۰ درجه‌ ای دمای هوا در برخی مناطق

ضیاییان: طی روز سه‌شنبه (۲۰ آبان) بارش‌ها علاوه بر نیمه غربی، استان‌های ساحلی خزر و دامنه‌های جنوبی البرز را دربرمی‌گیرد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور از عصر ۱۹ آبان گفت: دمای هوا در برخی مناطق بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

به گزارش آسمونی، صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: روز ۱۸ آبان در غرب کشور، برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب و جنوب غرب، استان‌های ساحلی خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، شمال شرق و جزایر واقع در خلیج فارس بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بارش در ارتفاعات شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات شمال شرق به ‌صورت برف است، گفت: دریای خزر نیز روز (۱۸ آبان) مواج است.

به گفته ضیاییان طی (۱۸ و ۱۹ آبان) با کاهش دما در سواحل شمالی و شمال شرق کشور مواجه خواهیم بود و بیشترین میزان کاهش دما - بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد - در شمال شرق کشور رخ می‌دهد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه از ۱۹ آبان به طور موقت از میزان ابرناکی و بارش در کشور کاسته می‌شود، اظهارکرد: از بعد ازظهر ۱۹ آبان با ورود موج بارشی جدید به کشور برای استان‌های واقع در نیمه غربی بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت دور از انتظار نیست.

ضیاییان ادامه داد: طی روز سه‌شنبه (۲۰ آبان) بارش‌ها علاوه بر نیمه غربی، استان‌های ساحلی خزر و دامنه‌های جنوبی البرز را دربرمی‌گیرد و طی روز چهارشنبه و پنجشنبه (۲۱ و ۲۲ آبان) بارش‌ها به نیمه شمالی کشور، استان کهگیلویه و بویراحمد، شمال استان‌های فارس، بوشهر و کرمان خواهد رسید.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: استان تهران (۱۹ آبان) کمی ابری و در اواخر وقت افزایش ابر با حداقل درمان ۱۱ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد و طی روز سه‌شنبه (۲۰ آبان) نیز ابری و در بعضی ساعات بارش باران با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره ورود سامانه بارشی جدید به کشور/کاهش ۱۰ درجه‌ ای دمای هوا در برخی مناطق فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان های راز گورستان مخفی و سکوت پرستو, همچنین فعال در بخش‌های مُد و زیبایی و سینمایی بخصوص معرفی جدیدترین فیلم و سریال‌های کره‌ای داخل آسمونی

Educated in English
Interested in Korean

ثبت نظر درباره «ورود سامانه بارشی جدید به کشور/کاهش ۱۰ درجه‌ ای دمای هوا در برخی مناطق»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 7 = ?