ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  72030 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
خدمات تعمیر مبل

خدمات تعمیر مبل

با توجه به مشکلات رایجی که برای مبل‌ها پیش می‌آید خدمات تعمیر مبل به دسته های گوناگونی تقسیم میشوند و هریک نیاز به تکنسین مخصوصی دارند.
زمان مطالعه: 4 دقیقه

چه خدماتی هنگام تعمیر مبل می‌بایست ارائه شود؟

تصویر مبل

از بین تمام مبلمان منزل، یک مبل معمولاً بیشترین راحتی و محبوبیت را دارد، بنابراین زودتر از بقیه مبل‌ها نیز فرسوده ‌می‌شود. آیا مبل موردعلاقه شما نیز نشانه‌هایی از کهنه شدن دارد؟ آیا شکل و راحتی اولیه خود را از دست‌داده و شما را برای دعوت از مهمانان مردد کرده است؟ آیا تا به حال به خدمات تعمیر مبل فکر کرده‌اید؟ در این مقاله، ما سری به دنیای خدمات تعمیر مبل زده‌ایم و نقش حیاتی این خدمات در احیای مبلمان را بررسی خواهیم کرد.

مزایای استفاده از خدمات تعمیر مبل

مبل‌‌ها به‌تنهایی نقش زیادی در چیدمان، راحتی و دکوراسیون محیط زندگی دارند. بهترین مبل‌ها نیز به مرور زمان فرسوده شده یا آسیب می‌بینند.هنگامی‌که مبل شروع به فرسوده شدن می‌کند، معمولاً فرو رفتگی، لکه، خش و مشکلات پارچه یا سرو‌صدا و جیرجیر را می‌توان به هنگام استفاده از آن مشاهده کرد. در این صورت یا می‌توان آن ها را تعویض کرد و یا تعمیر. استفاده از خدمات تعمیر مبل مزایای مهمی دارد ازجمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صرفه‌جویی در هزینه: خرید یک مبل جدید می‌تواند پرهزینه باشد، درحالی‌که تعمیر مبل فعلی اغلب گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه است.
 • کمک به محیط زیست‌: جلوگیری از آسیب‌دیدگی بیشتر مبل و افزایش طول عمر مبل موجب کاهش ضایعات شده و اثرات زیست‌محیطی مرتبط با دور انداختن مبلمان قدیمی را به حداقل می‌رساند.
 • امکان بازگرداندن مبل‌های فرسوده به حالت اولیه و حتی بهتر از آن: برخی از مبل ها از زمان تولید ممکن است دارای مشکلاتی باشند که هنگام تعمیر با توجه به نظر مشتری میتوان آنها را تغییر داد. از طرفی بیشتر افراد علاقه دارند تا مبلی را که به آن عادت دارند را مورداستفاده قرار دهند از این‌رو خدمات تعمیر مبل به حفظ ارزش احساسی مبل کمک می‌کند.

دسته‌بندی خدمات تعمیر مبل

تعمیر مبل چرمی

خدمات تعمیر مبل می‌تواند طیف گسترده‌ای از خدماتی باشد که انواع مشکلات مبل را برطرف می‌کند، از خراش‌های جزئی گرفته تا پارگی‌های بزرگ یا فرسودگی ساختار و اسکلت اصلی مبل. در درجه اول بهتر است افراد، نگهداری از مبل را در اولویت خود قرار دهند. با گذشت زمان، ممکن است مبلمان در اثر سایش مداوم، پارگی‌های جزئی یا حتی در اثر حوادثی از قبیل حمل و اسباب‌کشی و یا ریختن مایعات آسیب ببیند. کوسن‌های پاره و نخ‌نما یا اسکلت زهوار دررفته موجب شود که ظاهر خانه شلخته و کهنه به نظر برسد. در ادامه برخی از مهم‌ترین دسته‌بندی‌های خدمات تعمیر مبل را معرفی خواهیم کرد.

 • تعمیر یا تعویض اجزای ظاهری: این نوع تعمیر شامل رفع پارگی، تعویض پارچه، تغییر رنگ اسکلت و پایه‌های مبل و نوسازی اکسسوری‌های مبل است.
 • تعمیر ساختاری: هرگونه تعمیرات اجزای اصلی بدنه و اسکلت مبل، فنرها، ابر و اسفنج بالشتک‌های نشیمنی مبل تعمیر ساختاری نامیده می‌شود.
 • تعمیر کوسن: این مورد شامل تعویض کوسن‌های فرسوده و دفرمه و یا افزودن بالشتک جدید برای افزایش راحتی مبل است.
 • تعمیر چرم: این دسته از تعمیرات در رابطه با مبل‌های چرمی رفع پار‌گی‌ها یا تغییر رنگ چرم مبل صورت می‌گیرد.

مشکلات رایج مبل‌ها و خدمات تعمیر مبل

قبل و بعد تعمیر مبل

خدمات تعمیر مبل می‌تواند طیف گسترده‌ای از مشکلات را برطرف کند، در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

 • تعمیر کوسن‌های دفرمه: با گذشت زمان، کوسن‌‌های مبل می‌توانند شکل ظاهری، ایستایی و تکیه‌گاه خود را از دست دهند. خدمات تعمیر می‌تواند بالشتک‌ها را جایگزین یا دوباره با مواد جدید و مناسب پر کند.
 • تعمیر روکش پاره یا فرسوده: لکه، پارگی یا ساییدگی روی روکش پارچه‌ای یا چرمی مبل موجب می‌شود که مبل کهنه جلوه کند. تعمیرکاران مبل می‌توانند مبل را دوباره روکش کنند و ظاهری تازه و شیک به آن ببخشند.
 • تعمیر اسکلت شکسته یا فرسوده: شکستگی یا فرسودگی اسکلت مبل می‌تواند منجر به لرزش، لق شدن و ناراحتی افراد شود. تعمیرکاران‌ مبل می‌توانند اسکلت را تقویت یا جایگزین کنند و یکپارچگی اسکلت مبل را تضمین کنند. اسکلت می‌تواند از جنس چوبی یا فلزی باشد.
 • مشکلات فوم یا اسفنج مبل: مبل‌هایی با فوم خوابیده یا دفرمه ممکن است دچار اختلال در عملکرد شوند و ناراحتی‌هایی از قبیل کمردرد را برای استفاده‌کنندگان ایجاد کنند. خدمات تعمیر می‌تواند این مشکلات را برطرف کند و مبل شما را دوباره کاملاً کاربردی کند.

چگونه خدمات مناسب تعمیر مبل انتخاب کنیم؟

تکنسین حره ای تعمیر مبل

برای اطمینان از تعمیر موفقیت‌آمیز مبل، انتخاب درست تعمیرکار مناسب بسیار مهم است. در ادامه برخی از نکات کلیدی انتخاب تعمیرکار مبل را بررسی خواهیم کرد:

 • تجربه و تخصص: به دنبال افراد حرفه‌ای که سابقه خوبی در تعمیر مبل دارند، باشید. تعمیرکاران باید مهارت و دانش لازم برای رسیدگی به مسائل مختلف را داشته باشند.
 • مواد با کیفیت: جهت تضمین دوام نتیجه خدمات تعمیر مبل استفاده از مواد باکیفیت برای روکش کردن، پر کردن مجدد بالشتک‌های نشیمنی و تعمیر اسکلت مبل بسیار مهم است. تعمیرکاری را انتخاب کنید که استفاده از مواد باکیفیت در تعمیر مبل از اولویت‌های او باشد.
 • برآورد هزینه‌ها: پیشنهاد هزینه معقول از سوی تعمیرکاران مبل مورد مهمی است. یک تعمیرکار خوب باید بتواند تخمین هزینه‌ها را به شما ارائه بدهد تا بتوانید آن را با سایر تعمیرکاران مقایسه کنید و بهترین تعمیرکار را انتخاب کنید.
 • نظرات مشتریان: اگر می‌خواهید به سراغ تعمیرکاری بروید که در صفحات اجتماعی حساب دارد، بهتر است به‌دقت میزان رضایت مشتریان قبلی و نظرات را بررسی کنید. در رابطه با تعمیرکارانی که در فضای مجازی فعالیت نمی‌کنند توصیه می‌شود به پرس‌وجو از اطرافیان و نزدیکان بپردازید.
 • تحویل به‌موقع: یک تعمیرکار مناسب و قابل‌اعتماد علاوه بر موارد یادشده باید بتواند زمان مشخصی را برای ارائه مبل تعمیر شده مشخص کند و طبق این زمان‌بندی عمل کند.

نتیجه

خدمات تعمیر مبل یک راه مؤثر و مقرون‌ به‌صرفه برای بازگرداندن مبل شما به حالت اولیه است. یک تعمیرکار حرفه‌ای علاوه بر بهبود شرایط و کیفیت اجزا مبل باعث کاهش هزینه های شما می‌شود. تعمیرکاران باید بتوانند هنگام ارائه خدمات، از مواد باکیفیت و تکنیک‌های مناسب استفاده کنند تا اطمینان حاصل شود که مبل شما به حالت اولیه خود بازمی‌گردد.

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره خدمات تعمیر مبل فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «خدمات تعمیر مبل» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید