کد مطلب:  59150 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
ایتالیا قهرمان یورو 2020 شد

ایتالیا قهرمان یورو 2020 شد

امشب در یک بازی بسیار حساس شاهد تقابل انگلیس و ایتالیا در فینال یورو خواهیم بود.
زمان مطالعه: 3 دقیقه
سرفصل های این مطلب:[بستن]

به گزارش آسمونی : تیم‌های فوتبال ایتالیا و انگلیس در فینال رقابت‌های یورو 2020 در ورزشگاه ومبلی به مصاف هم رفتند که این دیدار در 120 دقیقه با تساوی یک بر یک دو تیم به پایان رسید. با این نتیجه بازی به ضربات پنالتی کشیده شد. در نهایت، ایتالیا با برتری مقابل انگلیس در ضربات پنالتی به قهرمانی یورو 2020 رسید.

برای انگلیس لوک شاو در دقیقه 2 و برای ایتالیا بونوچی در دقیقه 65 گل‌زنی کردند.

ایتالیا قهرمان یورو 2020 شد
ایتالیا قهرمان یورو 2020 شد

نیمه نخست

فینال یورو 2020 را انگلیس هجومی آغاز کرد و در همان ابتدای بازی به گل رسید. در دقیقه 2، با حرکت خوب سفیدپوشان انگلیس از سمت راست، توپ به هری کین رسید و این بازیکن هم به خوبی لوک شاو را در سمت چپ محوطه جریمه ایتالیا دید و با یک پاس بلند توپ را مقابل پای او رساند و این بازیکن هم با شوت پای چپ، دروازه‌ ایتالیا را باز کرد.

در ادامه ایتالیا که یک گل از حریف عقب بود، سعی کرد با طراحی حملاتی دروازه انگلیس را با خطر روبه‌رو کند اما در 15 دقیقه ابتدایی کار تقریبا فرصت گل چندانی نتوانست خلق کند.

یورو-2020-ایتالیا-قهرمان
یورو-2020-ایتالیا-قهرمان

در ادامه این دیدار، شاگردان ساوت‌گیت بازی را کنترل کردند و اجازه ندادند که ایتالیایی‌ها فشار زیادی روی دروازه انگلیس بیاورند. با این حال روی یکی دو شوت، اینسینیه سعی کرد از پشت محوطه جریمه، دروازه انگلیس را هدف قرار دهد که در این کار موفق نبود.

در دقایق تلف شده نیمه نخست، مارکو وراتی پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد اما شوت او آرام بود و پیکفورد، به راحتی آن را مهار کرد.

نیمه دوم

شاگردان روبرتو مانچینی که چیزی برای از دست دادن نداشتند از همان ابتدای نیمه دوم بازی را هجومی آغاز کردند تا بتوانند بازی را به تساوی بکشند اما دفاع منسجم انگلیسی‌ها باعث شد که آن‌ها در 10 دقیقه ابتدایی فقط یک موقعیت خوب به دست بیاورند که ضربه دقیقه 54 اینسینیه از زاویه بسته توسط پیکفورد دفع شد. در این بین روبرتو مانچینی هم دست به تغییراتی در تیمش زد و با آوردن کریستانته و براردی به جای بارلا و ایموبیله سعی کرد روند بازی تیمش را تغییر دهد.

ایتالیایی‌ها که سراسر حمله بودند در دقیقه 60 روی حرکت انفرادی کیزا می‌توانستند به گل تساوی برسند اما پیکفورد با شیرجه‌ای زیبا و بلند توانست شوت زمینی کیزا را دفع کند تا بازی با یک گل به سود انگلیس ادامه پیدا کند.

انگلیس در ادامه بازی دقایقی توانست از زیر فشار ایتالیا خارج شود و حتی می‌توانست به گل دوم هم برسد اما ضربه سر جان استونز در دقیقه 63 با واکنش دوناروما همراه شد.

ایتالیا قهرمان یورو 2020 شد
ایتالیا قهرمان یورو 2020 شد

در حالی که به نظر می‌رسید بازی برای ایتالیایی‌ها گره خورده، آن‌ها در دقیقه 65 صاحب ضربه کرنر شدند و با استفاده از این ضربه شروع مجدد به گل تساوی رسیدند. در این صحنه ارسال تمرین شده کرنر به تیر یک با ضربه سر ایتالیایی‌ها به وراتی رسید اما ضربه سر او با واکنش پیکفورد و کمک تیر دروازه به گل تبدیل نشد اما در همین لحظه بونوچی خودش را به توپ رساند و گل تساوی ایتالیا را زد.

پس از این گل ورزشگاه ومبلی به سکوت فرو رفت و بازی هم در حالی که در اختیار ایتالیا بود، متعادل‌تر پیگیری شد. ساوت‌گیت باکایو ساکا را بلافاصله بعد از گل به جای تریپیر به میدان فرستاد. او در ادامه جردن هندرسون را به جای رایس به میدان فرستاد.

ایتالیا در حالی که بازی را به میانه میدان کشیده بود، یک موقعیت خوب گل‌زنی هم به دست آورد که براردی قدر ارسال دقیق بونوچی از زمین خودی را ندانست و شوتش را در موقعیت تک به تک با پیکفورد به بیرون زد. در ادامه ایتالیا مجبور به انجام یک تعویض شد و فدریکو کیزا پس سرنگونی توسط کایل واکر و احساس درد شدید از ناحیه مچ پا، جایش را به برناردسکی داد.

در دقایق پایانی بازی یک جیمی‌جامپ وارد زمین شد و چند دقیقه در زمان بازی وقفه ایجاد کرد.

وقت‌های اضافه

دو تیم در وقت‌های اضافه محتاطانه بازی کردند و نتوانستند موقعیت گل‌زنی خوبی برای مهاجمانشان ایجاد کنند. انگلیس در 30 دقیقه وقت اضافه با آوردن جک گریلیش به بازی، میانه میدان را در اختیار گرفت و توپ و میدان را بیشتر در اختیار داشت اما این مالکیت توپ ثمری برای سه‌شیرها نداشت.

در نهایت تلاش ایتالیا و انگلیس در وقت‌های اضافه بی‌ثمر بود و بازی به ضربات پنالتی کشیده شد.

ترکیب انگلیس: جردن پیک‌فورد، هری مگوایر، جان استونز، کایل واکر، دکلاین رایس (هندرسون، دقیقه 74)، کالوین فیلیپس، لوک شاو، تریپیر (ساکا، دقیقه 70)، رحیم استرلینگ، ماونت (جک گریلیش، دقیقه 99) و هری کین.

ترکیب ایتالیا: جان لوئیجی دوناروما، امرسون (فلورنزی، دقیقه 118)، کیه‌لینی، لئوناردو بونوچی، دی لورنزو، وراتی (لوکاتلی، دقیقه 96)، جورجینیو، بارلا (کریستانته، دقیقه 54)، اینسینیه (بلوتی، دقیقه 91)، ایموبیله (براردی، دقیقه 54) و کیه‌زا (برناردسکی، دقیقه 85).

: برای دریافت مشاوره درباره ایتالیا قهرمان یورو 2020 شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ایتالیا قهرمان یورو 2020 شد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید