کد مطلب:  62794 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
یازدهمین فرود موفق فالکون 9 اسپیس ایکس

یازدهمین فرود موفق فالکون 9 اسپیس ایکس

بر اساس اعلام شرکت فضایی اسپیس ایکس موشک ماهواره بر فالکون 9 با ثبت رکوردی جدید به 11 فرود موفق دست پیدا کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از اسپیس، شرکت صنایع فضایی اسپیس ایکس که یک شرکت خصوصی در این عرصه می باشد تا به حال 47 ماهواره زیر مجموعه پروژه بزرگ دسترسی به اینترنت ماهواره ای استارلینک را به فضا ارسال کرده است و در این میان موشک فالکون 9 به عنوان موشک حمل کننده این ماهواره به کار رفته است و با ثبت 11 فرود موفق رکورددار موفقیت فرود فضاپیماها ارسالی از زمین می باشد.

روز گذشته موشک دو مرحله ای فالکون 9 که حامل 47 ماهواره اینترنتی زیر مجموعه پروژه اینترنت ماهواره ای استارلینگ از مرکز فضایی جان اف کندی در ایالت فلوریدا واقع در ایالات متحده آمریکا به فضا پرتاب شد و در بازه زمانی 9 دقیقه فاز اصلی حرکت این موشک و سپس فرود به صورت عمودی بر روی یک شناور بدون سرنشین در اقیانوس اطلس و در فاصله نسبتا زیادی با سواحل فلوریدا انجام شد.

ارسال فضاپیما ها به صورت گسترده و پرتعداد یکی از اولویت های اصلی اسپیس‌ایکس و بنیان‌گذار و مدیر عامل آن ایلان ماسک، دومین مرد ثروتمند جهان می باشد که بر اساس گفته های او و سایر مدیران شرکت مکانیزم استفاده مجدد و بازیابی کامل و سریع سخت‌افزارهای فضایی، یکی از کلیدی ترین راهکار های لازم جهت کمک به بشریت برای دسترسی به مریخ و دادامه دادن سایر اکتشافات فضایی در کیهان می باشد.

از سوی دیگر پروژه استارلینک که در واقع یک سرویس اینترنتی ماهواره ای زیر مجموعه اسپیس ایکس می باشد که نخستین مرحله راه اندازی آن در سال 2019 انجام شد و به تازگی و پس از حمله ارتش روسیه به اوکراین به صورت رایگان در اختیار شهروندان اوکراینی قرار گرفته است.

بر اساس اعلام اسپیس ایکس و اکانت توییتری ایلان ماسک 50 پایانه استارلینک خود را برای مقابله با اختلال های ایجاد شده از سوی روسیه در دسترسی شهروندان اوکراینی به اینترنت خبر دادند.

در پایان لازم به ذکر است که در آِنده نزدیک پرتاب‌های بیشتری از سری ماهواره های اینترنتی استارلینک در راه خواهد بود و این شرکت بزرگ فضایی آمریکایی تا به حال بیش از 2000ماهواره استارلینک را به مدار نزدیک زمین فرستاده است، و این شرکت خصوصی صنایع فضایی مجوز پرتاب 12هزار ماهواره را در اختیار دارد و در ادامه نیز درخواست کرده است تا حداکثر 30 هزار ماهواره دیگر را نیز برای تکمیل پروژه خود به مدار زمین ارسال کند.

 

 

: برای دریافت مشاوره درباره یازدهمین فرود موفق فالکون 9 اسپیس ایکس فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «یازدهمین فرود موفق فالکون 9 اسپیس ایکس» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید