مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  60710 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
یادداشت اینستاگرامی عبداللهیان درباره سفر چاوش اوغلو

یادداشت اینستاگرامی عبداللهیان درباره سفر چاوش اوغلو

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران با اشاره به دیدار و گفتگوهایش با وزیر امور خارجه ترکیه، یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران با اشاره به دیدار و گفتگوهایش با وزیر امور خارجه ترکیه، یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است.

متن یادداشت امیرعبداللهیان به شرح زیر است:

هموطنان عزیز،

درود بر شما

خوشحالم که با پایان یافتن دوره قرنطینه کرونا، از برادرم مولود چاووش اغلو وزیر خارجه ترکیه در تهران میزبانی کردم و رایزنی‌های مهمی داشتیم.

در گفتگویی سه ساعته که در فضایی صمیمی برگزار شد، توافق کردیم که به سمت تدوین یک نقشه راه بلندمدت برای گسترش هرچه بیشتر روابط میان دو کشور حرکت کنیم. امیدواریم این نقشه راه که می‌تواند زمینه را برای ارتقا روابط در همه حوزه‌ها هموارتر کند، در دیدار رؤسای جمهور دو کشور به امضای نهایی برسد.

در این جلسه در مورد موضوعات مختلفی از جمله همکاری‌های مرزی و زیست‌محیطی، مدیریت منابع آبی، موضوع مهاجران، تروریسم و همین طور برخی مسائل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی نیز گفت‌وگو کردیم.

ایران و ترکیه به عنوان دو کنشگر بزرگ منطقه‌ای نقشی انکارناپذیر در تحولات منطقه دارند و همکاری دو کشور می‌تواند به ثبات هرچه بیشتر در غرب آسیا کمک کند.

در دیدار مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در روز دوشنبه در تهران برگزار شد، مهمترین موضوعات مرتبط با روابط دو کشور و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی مورد گفتگو قرار گرفت.

امیرعبداللهیان در این دیدار با تأکید بر رویکرد دولت جمهوری اسلامی ایران مبنی بر گسترش مناسبات با همسایگان و جایگاه مهم ترکیه در این خصوص، ابراز امیدواری کرد سفر رئیس‌جمهور ترکیه به تهران با هدف برگزاری هفتمین اجلاس شورای عالی همکاری دو کشور در آینده نزدیک صورت پذیرد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره یادداشت اینستاگرامی عبداللهیان درباره سفر چاوش اوغلو فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «یادداشت اینستاگرامی عبداللهیان درباره سفر چاوش اوغلو» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید