کد مطلب:  65363 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
گوشت های خر در حاشیه تهران

گوشت های خر در حاشیه تهران

کشتار خر در نواحی کشاورزی و صنعتی حاشیه تهران طی سالهای اخیر رواج پیدا کرده است. در فضای مجازی فیلمی از سرهای بریده آنها در تهران منتشر شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، مدتی پیش فیلمی از سرهای بریده چندین الاغ در حاشیه اتوبان آزادگان تهران در فضای مجازی منتشر شد که کاربران واکنش های تندی را نشان دادند.

جوانی 19 ساله با نام احمدرضا شهرکن که دارای مجوز رسمی مزرعه پرورش الاغ است، درباره کشتار الاغ در سلاخ خانه مزرعه خود گفت: «برای روشن شدن ماجرا ابتدا باید به شیوه زندگی مردمان قدیم اشاره کنم. از بزرگانمان شنیده‌ایم که روزگاری خرهای پیر و بی‌مصرف را در دشت و کوه رها می‌کردند تا گرگ‌ها بیایند و بخورندشان! به خاطر اینکه کشاورزان بیچاره نمی‌توانستند از پس مخارج غذا و نگهداری این حیوانات زبان بسته برآیند، اینها را به حال خودشان می‌کردند و در عوض خرهای جوان و کاری می‌خریدند. البته آن موقع‌ها این حیوانات قیمت چندانی هم نداشتند و حتی با پول چند کیلو گندم می‌شد یک راس خر جوان خرید. اما حالا اوضاع به کلی عوض شده و قیمت هر راس خر نر و ماده بین 5 تا 30 میلیون تومان بر اساس، قد، وزن، سن، نژاد و اصالت متغیر است.»

  • درخواست روغن الاغ در داخل و خارج از کشور!

با توجه به پیشرفت های طب سنتی، ارزش خر هم بالا رفته است مثلاً محصولاتی ازجمله روغن الاغ، پنیر و شیر الاغ جز محصولات گران محسوب می شوند و حتی مشتری های داخلی و خارجی زیادی دارند.

همچنین از شیر الاغ محصولات بهداشتی و آرایشی بسیاری از جمله کرم های مرطوب کننده، ضدآفتاب و روشن کننده پوست تهیه می شود.

از روغن الاغ هم برای شادابی پوست و درمان و همچنین تسکین دردهای استخوانی و عضلانی استفاده می شود. روغن الاغ خالص بسیار گران بوده و قیمت ثابتی هم ندارد.

  • گوشت الاغ، غذای سگ های نگهبان یا موجود در رستوران ها؟!

در برخی از سلاخ خانه ها، گوشت های الاغ را قطعه قطعه می کنند و در کسیه های پلاستیکی درون فریزر قرار می دهند تا برای سیر کردن شکم سگ های نگهبان استفاده کنند. در اطراف باغ های تهران، سگ های نگهبان بسیاری وجود دارد که از این گوشت ها تغذیه می کنند.

وقتی از احمدرضا شهرکن پرسیده شد که از کجا معلوم که این گوشت ها وارد رستوران ها نمی شود، گفت: «شاید تا قبل از اینکه قیمت خر در بازار نجومی نشده بود احتمال این کار نادرست وجود داشت اما الان با توجه به درآمدی که از روغن‌گیری گوشت الاغ به دست می‌آید دیگر این کار به صرفه نیست چرا که تا چند برابر قیمت گوشت این حیوان، از روغن آن پول و سود به دست می‌آید پس چرا باید آن را صرف کار دیگری کرد که جرم است و زندان هم دارد.»

: برای دریافت مشاوره درباره گوشت های خر در حاشیه تهران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «گوشت های خر در حاشیه تهران» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید