کد مطلب:  57888 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
معرفی گل پامچال برای عید نوروز

معرفی گل پامچال برای عید نوروز

گل پامچال در ایران در شب عید و اوایل بهار وارد بازار می‌ شود. این گل در باغچه های کناره حیاط، نمایی زیبا و شادی را به وجود می آورد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سرفصل های این مطلب:[بستن]

گل پامچال یکی از گل های رنگارنگ و زیبایی است که قبل از فرارسیدن عید نوروز و در ماه اسفند در خیابان ها و گلفروشی ها می بینیم. اگر گل پامچال را از گلدان به باغچه انتقال دهید، سال بعد هم گل می دهد. در ادامه با پرورش گل و گیاه آسمونی باشید تا شما را با این گل زیبا آشنا کنیم و نحوه نگهداری این گل را هم بیاموزید.

معرفی گل پامچال برای عید نوروز + نحوه نگهداری
گل پامچال

معرفی گل پامچال

پامچال (نام علمی: Primula vulgaris)، از گیاهان علفی و ماندنی تیره پامچالیان (Primulaceae) است. دمای معمولی اتاق را یعنی دمای متوسط در حد 20 درجه سانتی گراد را دوست دارد. ارتفاع گیاه بین 25 تا 60 سانتی‌ متر متفاوت است و باید در فواصلی بین 30 تا 50 سانتی‌ متر کاشته شوند. برای تکثیر گیاه از طریق بذر باید از اواخر فروردین اقدام نمود و پس از بزرگ شدن بوته‌ ها، آنها را به صورت نهال در محل مناسب نشا کرد.

primrose
پامچال آبی

گل پامچال برای شاداب ماندن به رطوبت بالایی نیاز دارد.

نگهداری گل پامچال

بهتر است گل پامچال در خاک سبک با قدرت جذب رطوبت بالا کاشته شود. برای گل دهی گل پامچال در فصل زمستان، باید در فصل پاییز بوته‌ های آن را با ارتفاعی در حدود بیست و پنج سانتی‌ متر به گلدان منتقل نمود و در گلخانه نگهداری نمود. خاک نرم حاوی خاکبرگ و شن برای آن کفایت می‌ کند ولی کود باید دو هفته‌ ای یک بار داده شود. محل آفتابی و سایه آفتاب را دوست دارد و خاک آن باید غنی و زهکشی شده باشد.

در زمستان باید از نور کامل برخوردار باشد و در مواقع دیگر فقط جهت کاهش دما باید سایه ایجاد شود وگرنه گیاه به نور کامل نیازمند است. نیاز آبی این گیاه بالا است و هرگز نباید خاک گلدان خشک شود. اما از آب دادن بیش از حد هم به گل پامچال خودداری کنید تا ریشه ها نپوسند. 

معرفی گل پامچال برای عید نوروز + نحوه نگهداری
پامچال قرمز و نارنجی
: برای دریافت مشاوره درباره معرفی گل پامچال برای عید نوروز فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «معرفی گل پامچال برای عید نوروز» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید