مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  65662 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
راه اندازی گشت نامحسوس حجاب برای آقایان و خانم ها در مشهد

راه اندازی گشت نامحسوس حجاب برای آقایان و خانم ها در مشهد

گشت نامحسوس حجاب در مشهد اخیراً شدت بیشتری برای خانمها گرفته و آقایان هم در این طرح مشمول حجاب و عفاف شده اند اما جزئیات بررسی وضعیت تاهل و تجرد آنها چیست؟
زمان مطالعه: 2 دقیقه

قرارگاه 21 تیر، در هفته سوم خرداد کار رسمی خود را در خراسان رضوی بخصوص شهر مشهد آغاز کرد. این قرارگاه وظیفه ابلاغ شاخص عفاف و حجاب به دستگاه ها و نظارت بر آنها را دارد. این قرارگاه تا تاریخ 21 تیر که دقیقا مصادف است با روز عفاف و حجاب، باید بهبود وضعیت حجاب و عفاف در دستگاه ها را پیگیری کند.

به گزارش آسمونی، بر اساس دستورالعمل های قرارگاه 21 تیر، باید موارد زیر تذکر داده و رعایت شوند:

  • عفاف د رنگاه
  • عفاف در گفتار
  • عفاف در حرکات و سکنات
  • عفاف در معاشرت
  • عفاف در پاکدامنی
  • عفاف در پوشش

همچنین حجاب هم برای خانم‌ها شامل ویژگی‌هایی در چادر و مقنعه، مانتو، شلوار، جوراب، کفش و رنگ لباس است. از نگاه این قرارگاه در حجاب و پوشش آقایان هم از کروات، پاپیون و سایر نمادهای غربی، تی‌شرت، پیراهن تنگ و کوتاه، لباس‌های بدن‌نما و وصله‌دار، طلا و زیورآلات، شلوارهای زاپ‌دار و... نباید استفاده شود.

  • ایجاد 108 تیم 3نفره ارزیابی

مهدی رضایی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی، درباره این طرح اعلام کرده است: «بر اساس محلات و مرزبندی‌های شهرداری تقسیم‌بندی‌های جغرافیایی را برای مشهد انجام دادیم و 108 تیم سه نفره از ابتدا تا پایان وقت اداری، اماکنی که در محدوده جغرافیایی خودشان قرار دارد را مورد بررسی قرار می‌دهند. حدود 2 هفته از آغاز به کار این طرح می‌گذرد و در این مدت 760 مکان در مشهد مورد بازدید قرار گرفته که پیشرفت قابل قبولی بوده است؛ مدیران دستگاه‌ها هم همکاری مناسبی را داشتند و تنها تعداد محدودی تنش در کل این موارد به وجود آمد.»

به گفته رضایی، تاکنون در این بازدیدها، 35 مورد تخلف وجود داشته که باید برخورد شود.

به گفته دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی: «همه مکان‌ها از جمله درمانگاه‌ها، داروخانه‌ها، ادارات، سازمان‌ها، بانک‌ها، دفاتر پیشخوان دولت و... مورد بازدید قرار می‌گیرند؛ مشکلی در تامین نیروی انسانی بازرسان و ارزیابان وجود ندارد و چنانچه نیاز باشد می‌توانیم این 108 تیم را افزایش دهیم. در حوزه خارج از مشهد و سایر شهرهای خراسان رضوی موضوع خاصی وجود ندارد و شاید در شهرستان‌های بزرگتر مانند نیشابور و سبزوار طرح به طور جدی‌تری دنبال شود که هنوز گزارش جمع‌بندی شهرستان‌ها را دریافت نکرده‌ایم.»

  • لاک هم ایراد دارد!

مهدی رضایی، درباره انتشار عکسی در فضای مجازی که درباره آن نوشته شده بود ناظران گشت ارشاد درحال بررسی لاک دست خانم ها هستند، گفت: «شاخص‌هایی که مورد بررسی قرار می‌گیرد در متن ابلاغ شده به دستگاه‌ها وجود دارد؛ مواردی مانند تنگی یا گشادی لباس، اندازه لباس، کفش پاشنه بلند و ... لاک را به طور مشخص در این موارد دقت نکردم اما هر آن چیزی که از یک کارمند زن مسلمان ایرانی بازخورد منفی بسازد، در این شاخص‌ها قرار می‌گیرد. در خصوص آرایش چهره هم فقط آرایش غلیظ منع شده است

همچنین درباره وضعیت تاهیل افراد عنوان کرد، وضعیت تاهل و تجرد افراد مورد بررسی قرار نخواهد گرفت و قرارگاه 21 تیر و ناظران با وضعیت تاهل افراد کاری ندارند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره راه اندازی گشت نامحسوس حجاب برای آقایان و خانم ها در مشهد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «راه اندازی گشت نامحسوس حجاب برای آقایان و خانم ها در مشهد» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید