تلاش اسکوئر انیکس برای ایجاد یا تصاحب استودیو جدید | آسمونی
کد مطلب: 64348 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تلاش اسکوئر انیکس برای ایجاد یا تصاحب استودیو جدید

تلاش اسکوئر انیکس برای ایجاد یا تصاحب استودیو جدید

اسکوئر انیکس به دنبال ساخت و یا خرید استودیوهای جدید برون مرزی برای ایجاد آی پی های جدید است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، اسکوئر انیکس، هفته گذشته با فروش ناگهانی اکثر استودیوهای غربی خود به کمپانی سوئدی امبریسر، باعث شوکه شدن بسیاری از بازی بازان و فعالان صنعت گیم شد. حال به نظر می رسد این ناشر ژاپنی تصمیم دارد تا استودیوهای جدیدی را تاسیس و یا خریداری کند.

همانطور که اشاره شد، هفته گذشته، اسکوئر انیکس با قراردادی به ارزش 300 میلیون دلار، اکثر استودیوهای زیر مجموعه غربی خود را به فروش رساند. کمپانی سوئدی امبریسر (Embracer)، موفق شد استودیوهای ایدوس (سازنده بازی های Deus Ex)، کریستال داینامیکس (سازنده بازی های Tomb Raider) و همچنین شعبه اسکوئر انیکس مونترال را به همراه چندین آی پی بزرگ از جمله Tomb Raider و Deus Ex را خریداری کند.

در بیانیه رسمی اعلام شده توسط اسکوئر انیکس، این ناشر بزرگ ژاپنی با گسترش NFT ها به نظر می رسد قصد دارد تا همانند کونامی به این بازار نوظهور وارد شود. یکی از دلایلی که اسکوئر انیکس در جهت فروش استودیوهای غربی خود اعلام کرده است، ورود و تمرکز بر بلاکچین است و به نظر می رسد که قرار است در آینده ای نه چندان دور، حضور پر نقشی در آن داشته باشد. با این حال توسعه هوش مصنوعی و فضای ابری نیز از دیگر دلایل این ناشر ژاپنی برای فروش برخی از استودیوهای غربی خود می باشد.

با این حرکت، اسکوئر انیکس، که اکنون به عنوان ناشر بازی های فاینال فانتزی و جاست کاز شناخته خواهد شد، توانسته است زمینه های توسعه و پیشرفت خود را در حوزه بلاکچین پایه ریزی کند و خواهد توانست با توجه بیشتر به ساخت بازی ها و ایجاد آی پی های جدید، باعث پیشرفت صنعت گیم شود. این کمپانی بسیار بزرگ هم چنین اعلام کرده است که قرار است ظرفیت ساخت بازی های ویدیویی خود را افزایش دهد.

اگرچه رئیس اسکوئر انیکس، چندی پیش اشاره کرده بود که از ساخت بازی ها با شیوه غربگرایانه بسیار ناراحت است، اما به نظر می رسد که این مجموعه همچنان در تلاش خواهد بود تا برخی از استودیوهای جدید را تصاحب کند و یا اقدام به ساخت استودیوهای جدید برون مرزی کند. اگرچه این اتفاق بعد از فروش استودیوهای بزرگی چون ایدوس و کریستال داینامیکس ممکن است کمی دور از ذهن به نظر برسد اما این اتفاق ممکن است در آینده ای نه چندان دور رخ دهد.

با این حال همچنان بسیاری از آی پی های پرطرفدار صنعت گیم همچون Just Cause، Life is Strange و Outriders در اختیار این ناشر ژاپنی قرار دارد و می توانند نسخه های جدیدی از این بازی را روانه بازار کنند. 

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره تلاش اسکوئر انیکس برای ایجاد یا تصاحب استودیو جدید فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانشجوی کارشناسی ارشد الکترونیک قدرت
علاقه مند به شعر، سینما، فوتبال و بازی های رایانه ای
"مرا هزار امید است و هر هزار تویی
شروع شادی و پایان انتظار تویی"

ثبت نظر درباره «تلاش اسکوئر انیکس برای ایجاد یا تصاحب استودیو جدید»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 5 = ?