کد مطلب:  64206 
2 نظر
2 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نانوایی های گران فروش را گزارش دهید

نانوایی های گران فروش را گزارش دهید

پس از اعلام حذف ارز ترجیحی، برخی کالاهای اساسی ازجمله نان نباید تغییر قیمت داشته باشند اما برخی نانوایی ها درحال تخلف هستند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، پس از اینکه حرف هایی درباره حذف ارز ترجیحی توسط دولت زده شد، کالاهای ضروری مردم نباید گران شوند اما متاسفانه برخی نانوایی ها از فرصت استفاده کرده و نان را با قیمت بیشتری به فروش می رسانند یا حتی برخی از آنها خودسرانه تعطیل شده اند. بهادری جهرمی، سخنگوی دولت و رئیس جمهور اجازه افزایش نان را نداده اند و اعلام کرده اند تا پایان سال نان با همین قیمت فعلی باید به دست مردم برسد.

به گفته اصغر پابرجا، رئیس اتحادیه صنف نانوایان، قرار است دولت طبق دستورالعملی، یارانه نان را به دست مردم برساند و قیمت نان برای مصرف کننده افزایش نداشته باشد.

مردم در صورت مشاهده هر گونه تخلف و گران فروشی از سوی نانوایی ها، به سامانه 124 اطلاع دهند تا با گران فروشان برخورد قانونی صورت گیرد.

بجز سامانه مذکور، سامانه 135 تعزیرات هم برای رسیدگی به شکایات گران فروشی ها می باشد. مردم برای گزارش گران فروشی نان می توانند به صورت کاملاً غیرحضوری با این دو سامانه در ارتباط باشند.

طبق گفته مسئولان "قیمت نان‌ های سنتی نباید تغییر کند چرا که سه نوع آرد سبوس 28 درصد 16 هزار و 900، آرد با سبوس 18 درصد به قیمت 15 هزار و 300 تومان است که اکثر نانوایی‌ها از این آرد استفاده می‌کنند و سبوس 22 درصد نیز 16 هزار تومان است. این قیمت‌ها در سایت سازمان حمایت از مصرف کنندگان درج شده است."

: برای دریافت مشاوره درباره نانوایی های گران فروش را گزارش دهید فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نانوایی های گران فروش را گزارش دهید» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید