کد مطلب:  62189 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
گزارشی مقدماتی از بخش بین الملل چهلمین جشنواره تئاتر فجر

گزارشی مقدماتی از بخش بین الملل چهلمین جشنواره تئاتر فجر

برگزاری بخش تئاتر بین الملل چهلمین دوره تئاتر فجر که در سایه ای از ابهام بود، جدول زمان و ساعت و مکان اجراهای آن در سایت این دوره از جشنواره قرار گرفت.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

پنجشنبه 14 بهمن 1400
نویسنده: مرجان دلپسند

همانطور که از اخبار و اطلاعات درج شده در سایت های متفاوت و هم چنین سایت رسمی چهلمین دوره تئاتر فجر منعکس گردیده بود، برگزاری بخش تئاتر بین الملل در سایه ای از ابهام بود.

در روز چهارشنبه سیزدهم بهمن سال 1400 جدول زمان و ساعت و مکان اجراهای دو بخش نمایش های دگرگونه های اجرایی و صحنه ای در سایت این دوره از جشنواره در معرض دید مخاطبان قرار گرفته است.

در بخش بین الملل در این دوره از جشنواره نیز کشورهای (الجزایر، ارمنستان، عراق، تاجیکستان، آذربایجان، بلغارستان و افغانستان) نیز هر کدام نهایتا با دو اجرا حضور خواهند داشت.

در این دوره از جشنواره به لحاظ رعایت پروتکل های بهداشتی و شیوع سویه جدید بیماری کرونا "امیکرون" حداکثر 30 درصد ظرفیت های سالن به مخاطبان و کسانی که بلیط این نمایش ها را از طریق تیوال و سایت جشنواره خریداری کرده اند، اختصاص داده خواهد شد. دو عنوان نمایش از کشور آذربایجان به نام های "تا یک نفس" به نویسندگی و کارگردانی "سمیرا غلام اف" در روز 22 بهمن ماه ساعت هفده در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر و "دختر خجالتی" بر اساس طرحی از داستایوفسکی و به کارگردانی "جنت سلیم آوا" در روز 23 بهمن ماه ساعت هفده در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به اجرا در خواهد آمد. دو عنوان نمایش از کشور افغانستان به نام های "کوه چهل دختر" به نویسندگی و کارگردانی " عماد الدین تاجیک" در روز 21 بهمن ماه در ساعت هفده در " تالار سنگلچ" و "تابوت" در روز 21 بهمن ماه ساعت هفده نویسندگی و کارگردانی "سناتور حسینی" در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به اجرا در خواهد آمد.

اجرای نمایش های صحنه ای چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر
اجرای نمایش های صحنه ای چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر

نمایش "الزمکان" به نویسندگی "صوفیان میحوبی" و کارگردانی "عبدالصمد صوفی" در روز 25 بهمن ماه ساعت هفده در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر از کشور الجزایر به نمایش در خواهد آمد. نمایش "همه چیز تمام می شود سقوط می کنیم" به نویسندگی "عبدالهادی آل جووف" و کارگردانی "س عبدالحسین / ع آل جووف" در روز 21 بهمن ماه ساعت هجده و سی در تالار چهارسو از مجموعه تئاتر شهر و نمایش "صندلی ها" به نویسندگی "اوژن یونسکو" و کارگردانی "نجات نجم ماجد" در روز 19 بهمن ماه ساعت هفده در تماشاخانه سنگلچ از کشور عراق به نمایش در خواهد آمد. نمایش"لعل بدخشان" به کارگردانی "امیر خسرو اف" در روز 24 بهمن ماه ساعت هفده در تماشاخانه سنگلچ از کشور تاجیکستان به نمایش در خواهد آمد.

همچنین نمایش "ساکو اهل لورتسی" به نویسندگی "هوانس تومانیان" و کارگردانی "نازنین گریگوریان" در روز 18 بهمن ماه ساعت هفده در تالار دکتر ناظرزاده از کشور ارمنستان به اجرا در خواهد آمد. نمایش "داستان زال" بر اساس شاهنامه فردوسی و به کارگردانی "آتنا پاتایوتووا" در روز 17 بهمن ماه ساعت هفده از کشور بلغارستان به نمایش درخواهد آمد.

: برای دریافت مشاوره درباره گزارشی مقدماتی از بخش بین الملل چهلمین جشنواره تئاتر فجر فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «گزارشی مقدماتی از بخش بین الملل چهلمین جشنواره تئاتر فجر» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید