کد مطلب: 59140 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
گریه لیونل مسی پس از قهرمانی در کوپا آمه ریکا 2021 ؛ بغضی که بالاخره شکست

گریه لیونل مسی پس از قهرمانی در کوپا آمه ریکا 2021 ؛ بغضی که بالاخره شکست

طلسم لیونل مسی بالاخره شکست و ستاره آرژانتینی در رده ملی هم موفق به کسب جام شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : در یک دهه اخیر منتقدان لیونل مسی همیشه از عدم موفقیت او در درخشش در ترکیب تیم ملی آرژانتین و رده ملی سخن گفته و به همین دلیل معتقد بودند او هنوز قادر به کسب جایگاه بهترین بازیکن تاریخ فوتبال نیست. اما امروز تیم ملی آرژانتین با یک گل موفق به غلبه بر برزیل در خاک این کشور شده و لیونل مسی نیز اولین عنوان قهرمانی خود در عرصه ملی را کسب کرد.

کاپیتان آلبی سلسته که پیش از این یک بار در فینال جام جهانی 2014 و دو بار در فینال کوپا تا آستانه قهرمانی در رده ملی پیش رفته بود، امشب بالاخره بر این طلسم نیز فائق آمده و طعم شیرین موفقیت در ترکیب تیم ملی آرژانتین را نیز چشید.

آلبی سلسته در شبی که موقعیت چندانی برای گلزنی نداشت و البته به خوبی هم از دروازه خود محافظت کرد، در نیمه اول توسط آنخل دی ماریا به گل رسید و توانست تا پایان مسابقه همین برتری را حفظ بکند. حالا به نظر می رسد لیونل مسی که فصل را چندان خوب شروع نکرده بود، فاصله زیادی تا کسب یک توپ طلای دیگر و افزایش فاصله خود با کریستیانو رونالدو ندارد.

جالب اینجاست بازیکنان تیم ملی آرژانتین نیز بلافاصله بعد از سوت پایان به سمت لیونل مسی رفته و او را به هوا پرتاب کردند. به نظر می رسید آنها نیز از انگیزه زیادی برای پایان دادن به این طلسم عجیب لیونل مسی و کسب عنوان قهرمانی در کنار او داشتند. آلبی سلسته امروز بعد از 28 سال به عنوان قهرمانی در کوپا آمه ریکا دست یافته و در کل با کسب پانزده عنوان، در کنار اروگوئه مشترکا پرافتخارترین تیم تاریخ این مسابقات نام گرفت.

همچنین لیونل مسی با 34 بازی در کوپا آمه ریکا به رکورد لیوینگستون از شیلی رسید و در تاریخ این تورنمنت رکورددار شد. حالا مسی برای تبدیل شدن به تنها رکورددار بیشترین بازی در تاریخ این جام باید تا رقابت های کوپا آمه ریکا در سال 2024 منتظر بماند. او که به نظر سال ها در انتظار چنین روزی بود، بعد از بازی به شدت احساساتی شد و نتوانست جلوی گریه خود را بگیرد.

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «گریه لیونل مسی پس از قهرمانی در کوپا آمه ریکا 2021 ؛ بغضی که بالاخره شکست»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 9 = ?