کد مطلب:  59507 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
باز گشایی مدارس و مشکل لاینحل کمبود معلم

باز گشایی مدارس و مشکل لاینحل کمبود معلم

با گذشت دو سال تحصیلی کرونایی در حالی زمزمه بازگشایی مدارس مطرح می‌شود که مشکل کمبود معلم در کنار نگرانی مسائل بهداشتی خودنمایی می‌کند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، موضوع تامین نیروی انسانی مورد نیاز در وزارت آموزش و پرورش همواره یک مشکل حل نشدنی بوده است که در سالیان مختلف با شدت و ضعف در قالب کلاس‌های خالی از معلم یا پر تراکم نمود پیدا کرده است؛ اتفاقی که در یکی دو سالی اخیر به دلیل کرونا و جایگزینی آموزش مجازی با آموزش حضوری کمتر مورد توجه بود و احساس می‌شد.

حال با نزدیک شدن به مهر ماه و شروع سال تحصیلی جدید، زمزمه بازگشایی مدارس و تاکید جدی روی آموزش حضوری توسط وزیر آموزش و پرورش در مهر 1400 بار دیگر حساسیت کمبود نیروی انسانی در این وزارت  را یادآوری کرده و بار دیگر این دغدغه در میان انبوه چالش‌های نظام آموزش و پرورش خودنمایی می‌کند.

با توجه به شرایط کنونی و بر اساس اطلاعات درج شده در  اسناد رسمی آموزش و پرورش نشان می‌دهد روش تامین نیروی این ارگان منحصر به دو دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی می باشد.

قاسم احمدی لاشکی معاون حقوقی و پارلمانی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره وضعیت تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مهم‌ترین موضوع در وزارت آموزش و پرورش ساماندهی نیروی انسانی است، اظهار کرد: سال تحصیلی گذشته را به طور مجازی دنبال کردیم بنابراین کمبود نیروی انسانی چندان به نظر نمی‌آمد چرا که معلم از طریق آموزش مجازی و از راه دور آموزش می‌داد.

او ادامه داد: با توجه به واکسیناسیونی که اکنون در حال انجام بوده، مقدمات بازگشایی در حال آماده‌سازی است؛ بنابراین دارا بودن نیروی انسانی ماهر ضرورت دوچندان پیدا می‌کند.

: برای دریافت مشاوره درباره باز گشایی مدارس و مشکل لاینحل کمبود معلم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «باز گشایی مدارس و مشکل لاینحل کمبود معلم» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید