کد مطلب:  64229 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کلاهبرداری در پرداخت وام فرزندآوری

کلاهبرداری در پرداخت وام فرزندآوری

رئیس پلیس فتا درباره کلاهبرداری از اطلاعات شخصی و هویتی شهروندان برای وام فرزندآوری هشدار داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، سرهنگ داوود معظمی گودرزی رییس پلیس فتا تهران بزرگ ضمن اشاره به سودجویی در پوشش وام فرزندآوری اعلام کرد: «بارها گفته شده که افراد سودجو همواره از هر فرصتی برای کلاهبرداری و سوءاستفاده از کاربران اقدام می‌کنند، یکی از این موارد سوءاستفاده از تسهیلات و وام‌های بانکی است. در همین راستا نیز این احتمال وجود دارد که مجرمان سایبری تحت عنوان ثبت نام وام فرزندآوری یا دریافت خارج از نوبت این وام اقدام به درج تبلیغ در فضای مجازی کنند.»

ایشان در ادامه افزودند: «در این روش مجرمین سایبری با ترفندهای مختلف مانند ارسال لینک‌های جعلی در شبکه‌های اجتماعی با عناوینی همچون «برای ثبت‌نام وام فرزندآوری بر روی لینک زیر کلیک کنید» و…، توجه کاربران را جلب کرده و آنان را به صفحات دیگر هدایت کرده یا حتی در فضای گفت‌وگوی خصوصی اقدام به چت کردن با آنان می‌کنند.»

این افراد در نهایت برای واریز وجه به منظور انجام امور اداری و بانکی درخواست پول می کنند. رییس پلیس فتا در ادامه گفت: « در ادامه این مجرمان با چند شیوه می‌توانند اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کنند. شیوه نخست هدایت آنان به صفحات جعلی و فیشینگ است. ممکن است حتی مبالغ اندکی را برای ثبت نام درخواست کنند، اما این صفحات جعلی بوده و با کپی کردن اطلاعات کارت بانکی شهروندان حساب آنان خالی می‌شود. در روش دیگر ممکن است مبلغی را به شیوه کارت به کارت دریافت کرده اما دیگر پاسخی به تماس‌ها ندهند. همچنین ممکن است این افراد با دریافت اطلاعات شخصی و هویتی افراد اقدام به سوءاستفاده از این اطلاعات کرده و برای آنان مشکلات دیگری را ایجاد کنند.»

تنها سایت معتبر و مورد تائید بانکی برای اخذ تسهیلات فرزندآوری، فقط وب سایت ve.cbi.ir است
و از ورود به لینک های دیگر اکیداً خودداری کنید.

چنانچه موارد مشکوکی را در زمینه کلاه برداری در فضای مجازی مشاهده کردید از طریق سایت www.cyberpolice.ir اقدام کنید.

: برای دریافت مشاوره درباره کلاهبرداری در پرداخت وام فرزندآوری فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کلاهبرداری در پرداخت وام فرزندآوری» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید