کد مطلب:  66384 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کلاهبرداری با عنوان شرکت‌های کار مجازی

کلاهبرداری با عنوان شرکت‌های کار مجازی

مراقب باشید در دام کلاهبرداران شرکت‌های کار مجازی تقلبی گرفتار نشوید!
زمان مطالعه: 2 دقیقه

کار‌های مجازی، شیوه‌ای جدید از فعالیت‌های کاری در منزل است که در سطح فضای مجازی در حال گسترش یافتن است که طی آن، شرکت‌های فعال علارغم داشتن نماد‌های اعتماد اینترنتی، با ایجاد یک رقابت ناسالم و ناصحیح، اقدام به دریافت حق اشتراک کرده و روند فعالیت را به نوعی در نظر می‌گیرند تا تنها افراد محدودی از پس انجام آن بر بیایند.

نوعی از این فعالیت‌های مجازی، با عناوین ترجمه متون انگلیسی، تایپ متن، جزوه نویسی و ... در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی در حال گسترش است که در ازای ثبت نام فرد، شخص به یک گروه اضافه می‌شود و باید طبق یک رقابت کاملا ناسالم و محیرالعقول، نسبت به انجام وظیفه خود اقدام کنند. تجربه یکی از افرادی که در این مجموعه‌ها ثبت نام کرده و متوجه نحوه عملکرد آن‌ها شده بود - با کمی تغییر در جمله بندی به منظور عدم شناسایی فرد - به شرح زیر است:

 

این شرکت‌ها اکثر ده، دوازده آپشن شغلی به شما پیشنهاد می‌کنند. طرز کار این مجموعه‌ها به این صورت است که اعلام می‌کنند می‌توانی در طول روز، دو فایل تایپ داشته باشید. هزینه اشتراک اولیه 70 هزار تومان دریافت کردن و قرار بود هزینه دیگری در بر نداشته باشد و همین مبلغ اشتراک نیز با اولین دستمزد به حساب من برگردد.
بعد از آن یک لینک جهت عضویت در یک کانال تلگرامی برای من ارسال شد. دو الی سه روز یک بار پیامی در کانال، حاوی لینک دانلود فایل برای من ارسال شد. در حالی که اعلام کرده بودند رقابتی در کار نیست، اما همه اعضای کانال به فایل دسترسی داشتند و می‌توانستند فایل را زودتر تحویل دهند.
در ازای دریافت فایل دانلودی نیز مبلغ 36 هزار تومان دریافت می‌کردند.
فایلی که باید ویراستاری و تایپ می‌شد، حاوی غلط‌های بسیار زیاد و مغرضانه بود و در 4 صفحه نوشته شده بود که باید ظرف مدت یک ساعت و نیم، تایپ و ویراستاری می‌شد. تا اینجای کار به نظر کاملا معقول به نظر می‌رسد، خیر؟
اما به محض پرداخت وجه و دریافت فایل، متوجه می‌شوید که فونت نوشته به قدری کوچک است که اگر آن را بر روی فونت 14 که استاندارد است قرار دهیم، حداقل 15 صفحه محتوا می‌شود که تماما شامل کلمات اشتباه و غلط‌های املایی عمدی می‌باشد.
همچنین اگر به جای یک ساعت و نیم، فایل را طی مدت زمان یک ساعت و 32 دقیقه تحویل دهیم، مستحق دریافت پرداختی نخواهیم شد.
در این صورت از حدود 1500 نفر حق اشتراک و هزینه دانلود فایل دریافت می‌شود و نهایتا به 15 نفر، حق تایپ پرداخت می‌شود.
این روند با انگیزه برگرداندن پولی که از دست رفته است توسط شما تکرار می‌شود و در این حلقه باطل گرفتار خواهید شد.

 

همانطور که مشخص است، این نحوه کلاهبرداری در ظاهر امری کاملا معقول به نظر می‌رسد. اما در نظر داشته باشید که پرداخت هزینه به منظور اشتراک و دریافت فایل و شروط غیرقابل قبولی که بر روی زمان تحویل قرار داده شده است، آنرا به یک حرکت کلاهبردارانه تبدیل می‌کند. فارق از آن که محتوای ارسالی بر اساس تعداد صفحات مشخص می‌شود. 

روش اصولی برای این حرکت آن است که از قبل، اطلاعات کافی به فرد متقاضی داده شود. تعداد صفحه محتوا اصلا معیار مناسبی برای سنجش نیست زیرا با کوچک کردن فونت نوشته، می‌توان تعداد صفحات را کاهش داد. معیار اصلی در زمان تایپ یک نوشته، باید تعداد کلمات باشد، در این صورت فرد می‌تواند به یک بینش نسبی در خصوص محتوایی که باید آن را تایپ کند، برسد. همچنین غلط‌های املایی و نحوه ویراستاری اشتباه به صورت مغرضانه نشان دهنده آن است، که شرکت قصد دارد تا تعداد برندگان بسیار محدودی (در حد یک صدم) از میان خیل جمعیت ثبت نامی، بتوانند کار را به اتمام برسانند.

: برای دریافت مشاوره درباره کلاهبرداری با عنوان شرکت‌های کار مجازی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کلاهبرداری با عنوان شرکت‌های کار مجازی» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید