کد مطلب:  63176 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
افزایش کلاهبرداری از مسافران نوروزی با سایت های یک شبه

افزایش کلاهبرداری از مسافران نوروزی با سایت های یک شبه

بر اساس اعلام دبیر ستاد خدمات سفر بیشترین میزان شکایات در تعطیلات نوروز به این ستاد مربوط به کلاهبرداری در سایت های جعلی برای رزرو اقامتگاه ها بوده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، سیدمصطفی فاطمی، مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی با اشاره به افزایش شکایات مطرح شده در خصوص کلاهبرداری های اینترنتی از طریق ایجاد سایت های جعلی رزرو بلیط و اقامتگاه ها تاکید کرد: مردم از سایت‌هایی که یک‌شبه راه‌اندازی شده‌اند و بدون داشتن «ای‌نماد» (نشان اعتماد الکترونیک) برای اجاره خانه و اقامتگاه تبلیغ می‌کنند و پول‌های کلان از مردم می‌گیرند و متاسفانه وجود خارجی هم ندارند، بسیار شاکی هستند.

وی در ادامه افزود: سایت‌های یک‌شبه از مردم پول می‌گیرند و وقتی مسافر به مقصد می‌رسد، نه از اسکان مسافر خبری است و نه از پول و نه کسی پاسخگو است.

از سوی دیگر یحیی نقی زاده، مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری نیز با تایید این اظهارات گفته است: بیشتر شکایات‌های نوروزی تا کنون مربوط به رزروها، به‌ویژه رزروهای اینترنتی بوده که از طریق فضای مجازی توسط مسافران انجام شده است.

بر اساس تاکید این مقام مسئول مسافران می‌توانند شکایات خود را در سامانه 09629 ثبت و شماره پیگیری دریافت کنند. کارشناسان کمیته نظارت در تمام استان‌ها حضور دارند تا موارد مربوط به شکایات، پیشنهادات و نظرات مسافران را مورد بررسی قرار دهند.

در پایان لازم به ذکر است که این کمیته سعی می‌کند در یک هفته به شکایات رسیدگی کند و نتیجه پیگیری و رسیدگی را به مسافران اعلام کند، مگر در مواردی که نیاز به بررسی مستندات وجود داشته باشد که بعد از تعطیلات پیگیری خواهد شد.

 

پلیس فتا نیز چندی پیش نسبت به فعالیت مجرمان سایبری با عنوان فروش ویژه نوروز هشدار داده و رسما اعلام کرده بود که با شروع نوروز، کلاهبرداران فضای مجازی با تبلیغات گسترده و حراج کالاهای ارزان و طرح‌های وسوسه‌انگیز در شبکه‌های اجتماعی مختلف اقدام به کلاهبرداری و فریب شهروندان می‌کنند.

 

: برای دریافت مشاوره درباره افزایش کلاهبرداری از مسافران نوروزی با سایت های یک شبه فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «افزایش کلاهبرداری از مسافران نوروزی با سایت های یک شبه» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید