مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  64332 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کشف یک جنگل درون گودالی غول پیکر

کشف یک جنگل درون گودالی غول پیکر

در کشور چین گودالی عظیم شناسایی و کشف شد که یک جنگل زیبا را در دل خود جا داده است!
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی گودال غول پیکری با یک جنگل در زیر آن توسط تیم محققان چینی کشف شد. این کشف جدید در منطقه خودمختار گوانگژی ژوانگ در پیرامون روستای پینگه، واقع در شهرستان لی صورت گرفت. طبق گزارش محققان، عمق گودال، 630 فوت معادل 192 متر است و تا حدی عمیق است که طاق دروازه سنت لوئیس را می توان درون آن جا داد.

تیمی از غارشناس ها در روز جمعه 16 اردیبهشت 1401 (6 می 2022) وارد این گودال شدند و سه ورودی غار را در محل شکاف مشاهده کردند. درون این گودال غول پیکر، درختانی کهن و باستانی با ارتفاع 131 فوت معادل 40 متر مشاهده شد که شاخه هایشان به سمت ورودی چاله که نور خورشید به آنها می تابد قرار گرفته بود.

کشف گودال غول پیکر در چین
کشف گودال غول پیکر در چین

البته کشور چین آنقدر وسیع است که چنین شگفتی هایی را درون خود داشته باشد خصوصاً جنوب چین، منظره مستعد گودال ها و غارهای ماورایی و خارق العاده است.

شکل گیری چنین حفره ها و غارهایی بدین صورت است که هنگام بارش باران اسیدی، سنگ بستر دچار انحلال می شود. این باران اسیدی هنگام عبور از خاک، دی اکسید کربن را جذب خود می کند و بیشتر اسیدی می شود. سپس از میان شکاف های سنگ ها جریان پیدا می کند و آنها را به تدریج به تونل و حفره تبدیل می کند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره کشف یک جنگل درون گودالی غول پیکر فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کشف یک جنگل درون گودالی غول پیکر» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید