کد مطلب:  60837 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کشف سویه جدید کرونا در آفریقا

کشف سویه جدید کرونا در آفریقا

سویه جدید ویروس کرونا تحت عنوان اومیکرون در آفریقای جنوبی مشاهده شد. این موضوع سبب نگرانی کشورها و سازمان بهداشت جهانی شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، روز پنجشنبه دانشمندان و پژوهشگران از کشف سویه جدید ویروس کووید 19 در آفریقای جنوبی خبر دادند. بر اساس گزارش این دانشمندان، این سویه جدید نسبت به سویه های قبلی جهش های قابل توجه بیشتری دارد و ممککن است در برابر واکسن ها از خود مقاومت نشان دهد.

با توجه به آمار منتشر شده توسط سازمان بهداشت جهانی، تاکنون در آفریقای جنوبی نزدیک به 2.93 میلیون نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و بیش از 89 هزار و 500 نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند. بر اساس همین آمار، در این کشور فقط 14 درصد از افراد بالای 18 سال فقط یک دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده اند و فقط 35 درصد افراد دو دوز را دریافت و در مقابل ویروس کرونا کاملا واکسینه شده اند.

تولیو دی اولیویرا، ویروس شناس آفریقابی جنوبی، در کنفرانس مطبوعاتی به صورت آنلاین عنوان کرد: نوع جدید ویروس کرونا باعث نگرانی در آفریقای جنوبی شده است. تعداد بالای جهش‌ها در گونه Omicron که در حال حاضر حداقل 32 مورد است، نگران‌کننده است چرا که نشان دهنده این است که  این سویه توانایی استقامت و پایداری در مقابل واکسن کرونا را داراست و در انتقال بیماری بسیار سریعتر و قوی‌تر عمل می‌کند.

سازمان بهداشت جهانی طی اعلامیه ای گفته است که چندین هفته زمان می برد تا تأثیر این سویه را بررسی و تحلیل شود و اگر به شدت گونه‌های دلتا و بتا نگران‌کننده و خطرناک شناخته شود، نامی از الفبای یونانی به آن اختصاص داده خواهد شد.

 

 

: برای دریافت مشاوره درباره کشف سویه جدید کرونا در آفریقا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «کشف سویه جدید کرونا در آفریقا» در کادر زیر بنویسید :

5 * 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید