کد مطلب: 60837 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کشف سویه جدید کرونا در آفریقا

کشف سویه جدید کرونا در آفریقا

سویه جدید ویروس کرونا تحت عنوان اومیکرون در آفریقای جنوبی مشاهده شد. این موضوع سبب نگرانی کشورها و سازمان بهداشت جهانی شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، روز پنجشنبه دانشمندان و پژوهشگران از کشف سویه جدید ویروس کووید 19 در آفریقای جنوبی خبر دادند. بر اساس گزارش این دانشمندان، این سویه جدید نسبت به سویه های قبلی جهش های قابل توجه بیشتری دارد و ممککن است در برابر واکسن ها از خود مقاومت نشان دهد.

با توجه به آمار منتشر شده توسط سازمان بهداشت جهانی، تاکنون در آفریقای جنوبی نزدیک به 2.93 میلیون نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و بیش از 89 هزار و 500 نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند. بر اساس همین آمار، در این کشور فقط 14 درصد از افراد بالای 18 سال فقط یک دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده اند و فقط 35 درصد افراد دو دوز را دریافت و در مقابل ویروس کرونا کاملا واکسینه شده اند.

تولیو دی اولیویرا، ویروس شناس آفریقابی جنوبی، در کنفرانس مطبوعاتی به صورت آنلاین عنوان کرد: نوع جدید ویروس کرونا باعث نگرانی در آفریقای جنوبی شده است. تعداد بالای جهش‌ها در گونه Omicron که در حال حاضر حداقل 32 مورد است، نگران‌کننده است چرا که نشان دهنده این است که  این سویه توانایی استقامت و پایداری در مقابل واکسن کرونا را داراست و در انتقال بیماری بسیار سریعتر و قوی‌تر عمل می‌کند.

سازمان بهداشت جهانی طی اعلامیه ای گفته است که چندین هفته زمان می برد تا تأثیر این سویه را بررسی و تحلیل شود و اگر به شدت گونه‌های دلتا و بتا نگران‌کننده و خطرناک شناخته شود، نامی از الفبای یونانی به آن اختصاص داده خواهد شد.

 

 

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «کشف سویه جدید کرونا در آفریقا»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 9 = ?