کد مطلب:  63358  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کشف دو زیر سویه جدید کرونا در چین و بریتانیا

کشف دو زیر سویه جدید کرونا در چین و بریتانیا

دو زیر سویه جدیدی از ویروس کرونا در چین و انگلستان شناسایی شده است که نوع چینی تحت عنوان BA.1.1 تکامل یافته نام گذاری شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، بر اساس اطلاعات منتشر شده دو زیر سویه جدید در چین و انگلستان شناسایی شده است. زیر سویه شناسایی شده در چین از نوع امیکرون BA.1.1 تکامل یافته می باشد و برای نخستین بار در یک بیمار مبتلا به مورد خفیف کرونا در شهر سوژو در نزدیکی شانگهای شناسایی شده است.

اما زیر سویه شناسایی شده در بریتانیا XE نام دارد و یک ویروس نو ترکیب از دو سویه BA.1 و BA.2 که هر دو. سویه های امیکرون هستند می باشد. بر اساس پیش بینی های صورت گرفته این گونه شناسایی شده 10 درصد از گونه BA.2 قابلیت انتقال بیشتری خواهد داشت.

با این حال بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزارت بهداشت بریتانیا تنها 637 مورد ابتلا تا تاریخ 22 مارس 2022 با نشانه های این زیر سویه شناسایی شده است و این نتایج به این معنی است که اندازه گیری میزان مسزی بودن این زیر سویه عملا امکان پذیر نمی باشد.

لازم به ذکر است که در چند وقت اخیر تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در برخی بخش های ایالات متحده آمریکا مانند نواحی شمال شرقی رو به افزایش بوده است و این احتمال وجود دارد که پای این زیر سویه ها به آمریکا نیز باز شده باشد.

 

: برای دریافت مشاوره درباره کشف دو زیر سویه جدید کرونا در چین و بریتانیا فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

نظر خود را درباره «کشف دو زیر سویه جدید کرونا در چین و بریتانیا» در کادر زیر بنویسید :

5 * 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید