کد مطلب:  62244 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کشف اولین سیاهچاله تنها توسط 2 اخترفیزیکدان ایرانی

کشف اولین سیاهچاله تنها توسط 2 اخترفیزیکدان ایرانی

یک سیاهچاله‌ تنها در کهکشان راه شیری با روش اخترسنجی و ریزهمگرایی گرانشی با همکاری دو دانشمند اخترفیزیکدان ایرانی کشف شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه شریف یک گروه بین‌المللی شامل پژوهشگران از 50 موسسه پژوهشی و گروه‌های تحقیقاتی که در برگیرنده 2 نفر اخترفیزیکدان ایرانی می باشد، موفق شدند با به کارگیری اثر اختلاف منظر در ریزهمگرایی گرانشی که یکی از جدیدترین روش های تخمین و انازه گیری جرم و فاصله در فضا است، موفق به شناسایی یک سیاهچاله‌ تنها در مرکز کهشان راه شیری شدند.

بر همین اساس با توجه به نتایج این پژوهش که دکتر سهراب راهوار، عضو هیئت علمی دانشکده فیزیک و دکتر صدیقه سجادیان، فارغ‌التحصیل دکترای دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شریف و عضو هئیت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان در آن همکاری داشته‌اند، پیش‌بینی می‌شود پیشرفت های شگرفی در عرصه سیاه چاله ها و تشخیص و شناسایی آن ها در کهکشان راه شیری ایجاد شود.

در پایان لازم به ذکر است که دکتر سهراب راهوار استاد و عضو گروه کیهان شناسی دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شریف می باشد و در حقیقت زمینه‌های تحقیقاتی وی سیارات فراخورشیدی است و علاوه بر آن در پروژه بین‌المللی کشف سیارات فراخورشیدی نیز همکاری دارد.

 

 

: برای دریافت مشاوره درباره کشف اولین سیاهچاله تنها توسط 2 اخترفیزیکدان ایرانی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کشف اولین سیاهچاله تنها توسط 2 اخترفیزیکدان ایرانی» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید