مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  61233 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کشف آب در زیر سطح مریخ

کشف آب در زیر سطح مریخ

مدارگرد اگزو مارس در آخرین بررسی خود مقتدیر قابل توجهی از آب را در زیر سطح گرند کنیون در سیاره مریخ پیدا کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از دیلی میل، آژانس فضایی اروپا در یک اطلاعیه رسمی از کشف مقادیر قابل توجهی از آب در سطح مریخ و در دره گرند کنیون واقع در زیر سطح این سیاره توسط مدار گرد اگزو مارس پرده برداشت.

بر اساس این گزارش مدارگرد ردیاب اگزو مارس موفق به شناسایی و ردیابی مقداری آب در زیر سطح دره مارینر شده است.

الکسی مالاخوف، پژوهشگر موسسه تحقیقات فضایی آکادمی علوم روسیه درمورد این کشف چنین گفت: ما متوجه شدیم که بخش مرکزی دره مارینر، مملو از آب است. این بسیار بیشتر از مقداری است که انتظار داشتیم. این منطقه بسیار شبیه به مناطق منجمد زمین است که در آن، که یخ برای همیشه زیر خاک خشک به دلیل دمای پایین آن ثابت باقی می‌ماند.

لازم به ذکر است که اولین نشانه های وجود آب در سطح این سیاره در سال 2006 و توسط ناسا منتشر شد. عمکس هایی که ناسا در آن سال منتشر نمود به وضوح دو دهانه موسوم به "سرزمین سیرنی" (Terra Sirenum) و "سنتاوری مونتس" (Centauri Montes) را نشان می داد که بر اسا تحلیل ها نشان دهنده وجود آب در آن منطقه و در بازه زمانی 1999 تا 2001 می باشد.

همچنین در سال 2008 کاوشگر دیگر ناسا به نام فینیکس موفق شد مدارکی دال بر وجود یخ در این سیاره خشک و عاری از حیات بود.

مریخ نورد استقامت که اولین کاوشگر بر روی سطح مریخ می باشد، در حال پیمودن سراسر این سیاره سرخ می باشد و هدف اصلی آن بررسی دهانه جیزرو می باشد که بر اسا تخمین ها 3.5 میلیارد سال پیش پر از آب بوده است. 

در پایان لازم به ذکر است که دانشمندان و اخترشناسان هنوز اطز شکل و ماهیت این آب در زیر سطح سیاره مریخ مطمعن نیستند و نمی دانند که آیا این منابع حالت یخ زده دارند یا اینکه با خاک های لایه های زیرین این سیاره متصل می باشد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره کشف آب در زیر سطح مریخ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کشف آب در زیر سطح مریخ» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید