کد مطلب:  66235 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
2 طلا و 2 برنز، حاصل کار تکواندوکاران ایران در بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی

2 طلا و 2 برنز، حاصل کار تکواندوکاران ایران در بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی

در ادامه رقابتهای همبستگی کشورهای اسلامی، ورزشکاران کشورمان در تکواندو صاحب 4 مدال شدند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

مسابقات تکواندوی بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی از روز 9 آگوست در دو وزن مردان و دو وزن زنان کار خود را آغاز کرد و ورزشکاران ایرانی در هر چهار وزن صاحب مدال شدند.

در این رقابتها و در وزن 54- کیلوگرم مردان، مهدی حاجی موسایی در حالی به مقام سوم مشترک دست یافت که در این وزن 16 ورزشکار حضور داشتند و محمدو آمادو از نیجر عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد و دنیز داگدلن از ترکیه نایب قهرمان شد. جسوربک کلوچوف از قزاقستان هم دیگر مدال برنز مشترک این وزن را از آن خود ساخت.

اما در وزن 58- کیلوگرم 19 تکواندوکا با هم رقابت کردند و حسین لطفی کار خود را با برتری در برابر نمایندگان ساحل عاج و افغانستان آغاز نمود. لطفی با برتری در دو مسابقه بعدی خود راهی فینال شد و برای رسیدن به مدال طلا، گورکِم پولات از ترکیه را نیز شکست داد تا اولین مدال طلا را برای ایران به ارمغان آورد.

اما در وزن سوم مسابقات زنان، ایران یک طلای دیگر توسط ناهید کیانی به دست آورد. مسابقات وزن 53- کیلوگرم زنان با شرکت 17 تکواندوکا برگزار شد و کیانی کار خود را با برتری در برابر رقیب تاجیکستانی آغاز کرد و با برد در این مسابقه به مرحله یک چهارم نهایی رسید. عمیما البشطی از مراکش آخرین رقیب کیانی بود که در برابر نماینده کشورمان شکست خود و مدال طلای این وزن به نماینده ایران رسید. مدال برنز مشترک نیز به زلیها آگریس از ترکیه و چاروس کایومووا از ازبکستان رسید.

مسابقات وزن 57- کیلوگرم زنان نیز با حضور 10 شرکت کننده آغاز شد و نسترن ولیزاده نماینده کشورمان ابتدا کامیلا آیموکاشوا از قزاقستان را از پیش رو برداشت و آن گاه در نیمه نهایی مقابل نایب قهرمان این وزن( حدیثه کوبرا ایلگون) تن به شکست داد تا با تنها دو مسابقه به مدال برنز مشترک دست پیدا کند. لاتتیا آئون از لبنان و برنده دیگر برنز این وزن هم شرایطی مشابه داشت و تنها دو مسابقه داد. از جمله برد مقابل نماینده پاکستان و شکست در برابر قهرمان این وزن(نادا لاراج از مراکش)

مسابقات تکواندوی بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی در روزهای آینده در 6 وزن دیگر مردان و 6 وزن زنان ادامه خواهد یافت.

: برای دریافت مشاوره درباره 2 طلا و 2 برنز، حاصل کار تکواندوکاران ایران در بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «2 طلا و 2 برنز، حاصل کار تکواندوکاران ایران در بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید