کد مطلب:  62908 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کریم بن زما، متخصص گلزنی در مراحل پایانی لیگ قهرمانان

کریم بن زما، متخصص گلزنی در مراحل پایانی لیگ قهرمانان

آخرین فصلی که کریم بن زما موفق به گلزنی در مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا نشد، فصل 17-2016 بود؛ یعنی پنج فصل قبل.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مهدی زارعی- کریم بن زما امسال عملکردی فوق العاده درخشان در مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا از خود به نمایش گذاشت. او ابتدا در برابر پاری سن ژرمن هت تریک کرد. این تنها کاری بود که تاکنون در مراحل حذفی لیگ قهرمانان از او ندیده بودیم اما با این شاهکار، هم رئال را به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان رساند، هم غول فرانسوی را از گردونه رقابتها حذف کرد و هم این که روند گلزنی های خود را در فصول گذشته به بهترین شکل ادامه داد.

در مرحله بعد، نوبت به هت تریک در خانه چلسی رسید و برتری(3-1) در خانه چلسی به لطف بن زما. او در بازی برگشت هم در وقت اضافی گل صعود رئال مادرید را به ثمر رساند تا رئال با وجود باخت(3-2)، در وقت اضافی با گل مهاجم فرانسوی خود راهی مرحله بعد شود. 

در نیمه نهایی بن زما در شکست (4-3) رئال در خانه منچسترسیتی دو گل به ثمر رساند. او در بازی برگشت باز هم گل صعود رئال را در وقت اضافی به ثمر رساند تا رئال (3-1) شاگردان گواردیولا را شکست داده و به دور پایان صعود کند.

اما مروری بر آمار درخشان مهاجم رئال نشان می دهد که این آمار او از چهار فصل قبل آغاز شد.

در فصل 18-2017 بن زما در مراحل حذفی تا نیمه نهایی گلی نزد. اما در نیمه نهایی، او ستاره رئال بود. پس از برد(2-1) رئال در آلیانز آره نا مقابل بایرن مونیخ، او ابتدا در دقیقه 11 بازی برگشت، گل تساوی را وارد دروازه باواریایی ها کرد و آن گاه در ثانیه های پایانی نیمه نخست، گل دیگری برای رئال زد تا بایرن در نیمه دوم نتیجه ای بهتر از تساوی(2-2) به دست نیاورده و از رقابتها کنار رود. در فینال هم بن زما در دقیقه 51 به شکلی زیرکانه و با اشتباه محض کاریوس دروازه بان لیورپول گل اول را به ثمر رساند؛ رئال هم سرانجام(3-1) برد و قهرمان اروپا شد.

در یک هشتم نهایی لیگ 19-2018، بن زما در مسابقه رفت مقابل آژاکس، در دقیقه 60 برای رئال گلزنی کرد؛ گلی که قدم اول در راه برتری(2-1) در خانه حریف بود. اما آنچه غیرقابل تصور بود، برتری(4-1) آژاکس در سانتیاگو برنابئو بود تا رئال ناباورانه از مسابقات حذف شود.

در فصل 20-2019 لیگ قهرمانان، بن زما و رئال در یک هشتم مقابل منچسترسیتی قرار گرفتند و در بازی رفت در سانتیاگو برنابئو (2-1) شکست خوردند. در مسابقه برگشت، بن زما در دقیقه 28 گل تساوی را وارد دروازه سیتی کرد تا امیدهای رئال برای بازگشت پررنگ شود. اما در ادامه شگفتی رئال تکمیل نشد و سیتی با زدن گل دوم، یک بار دیگر(2-1) برنده شد.

سال گذشته هم کریم بن زما در مرحله یک هشتم نهایی یک بار دروازه آتالانتا را گشود. رئال در بازی رفت(1-0) در خانه حریف ایتالیایی برنده شده بود و گل دقیقه 34 بن زما در استادیوم آلفردو دی استفانو ، آغازگر گلهای بعدی رئال بود و برتری(3-1) در مسابقه برگشت.

بن زما در نیمه نهایی هم در ورزشگاه آلفردو دی استفانو در دقیقه 29 بازی رفت مقابل چلسی گلزنی کرد تا رئال کار را با این گل به تساوی(1-1) بکشاند. هرچند که این گل برای صعود کافی نبود و چلسی در بازی برگشت(2-0) برنده شد، اما بن زما به لطف عملکرد درخشان خود در طول فصل، صاحب 70 امتیاز شد و در جدول بهترین مهاجمان لیگ قهرمانان آن فصل، رتبه پنجم را از آن خود کرد.

باید دید در روز پایانی لیگ قهرمانان این فصل، بن زما چه می کند و آیا می تواند در برابر لیورپول هم گلزنی کند تا به شکلی شیرین فصل درخشان خود را به پایان برساند یا شاگردان یورگل کلوپ مانع از گلزنی او خواهند شد؟

 

: برای دریافت مشاوره درباره کریم بن زما، متخصص گلزنی در مراحل پایانی لیگ قهرمانان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کریم بن زما، متخصص گلزنی در مراحل پایانی لیگ قهرمانان» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید