مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  61484 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کتاب گئورگ زیمل پس از 14 سال بازنشر شد

کتاب گئورگ زیمل پس از 14 سال بازنشر شد

کتاب کتاب گئورگ زیمل نوشته دیوید فریزبی پس از 14 سال در ایران توسط انتشارات گام نو بازنشر شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از مهر، با اعلام رسمی روابط عمومی انتشارات گام نو، دومین چاپ کتاب گئورگ زیمل نوشته دیوید فریزبی و ترجمه جواد گنجی در 300 نسخه 256صفحه ای و با قیمت 73هزار تومان منتشر شده است.

اولین چاپ این کتاب در سال 1386 و در 1400 نسخه و با قیمت 3 هزار 200 تومان در بازار عرضه شده بود.

گئورگ زیمل، جامعه‌شناس و متفکر آلمانی بود که از وی به عنوان  بنیانگذار جامعه‌شناسی فرمیک نیز یاد می شود.

آثار و نوشته های او بیش از 20 جلد کتاب و بیش از 300 مقاله علمی را در بر می گیرد. زیمل حدود یک دهه قبل از ماکس وبر به دنبال پایه‌گذاری جامعه‌شناسی به منزله رشته‌ای مستقل و مجزا بود.

امروزه بسیاری از اون به عنوان یکی از بنیانگذاران جامعه‌شناسی و همچنین نخستین جامعه‌شناسی مدرنیته یاد می کنند. فریزبی در این کتاب ابتدا مفهوم جامعه‌شناسی، فرم‌های رفتاری و فرهنگی، و مدرنیته کلان‌شهری را عنوان می کند و در ادامه بخش هایی از زندگی‌ نامه گئورگ زیمل و معاصران وی را روایت می‌کند و به  بررسی آثار این جامعه‌شناس می‌پردازد.

نویسنده در ادامه و در سایر بخش‌های این کتاب نخستین تلاش‌های زیمل برای ایجاد مفهوم و نگرشی جدید از جامعه‌شناسی و تفکیک آن از روان‌شناسی و تاریخ را بیان می‌کند.

وی در ادامه آثار زیمل در زمینه روان‌شناسی قومی، سوسیالیسم، ابعاد تفکیک اجتماعی، فلسفه پول، از خودبیگانگی فرهنگی، چگونگی امکان‌پذیری جامعه و موارد دیگری را ارزیابی می‌کند.

در پایان نیز به شرج نظریات و اندیشه های زیمل و معاصران،  از جمله مارکس وبر و دورکیم می‌پردازد و نقش زیمل را در جامعه‌شناسی مدرن مورد بررسی و تفحص قرار می‌دهد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره کتاب گئورگ زیمل پس از 14 سال بازنشر شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کتاب گئورگ زیمل پس از 14 سال بازنشر شد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید