کد مطلب: 61072 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کاهش میزان رعایت پروتکل های بهداشتی

کاهش میزان رعایت پروتکل های بهداشتی

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از کاهش میزان رعایت پروتکل های بهداشتی به کنتر از 45 درصد خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از مهر، محمد مهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از کاهش میزان رعایت دستور العمل های بهداشتی به کمتر از 45 درصد خبر داد و بیان کرد: هیچ وقت واکسیناسیون به تنهایی عامل کاهش موارد ابتلاء و مرگ و میر نیست. واکسیناسیون یکی از مهمترین عوامل کاهش ابتلاء و فوت است و از سوی دیگر رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه عدم حضور دسته جمعی در اجتماعات مختلف که بارها تاکید شده، می‌تواند در کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا مؤثر باشد.

وی با اشاره به امکان ایجاد موج ششم در ادامه موج پنجم افزود: موج ششم بیماری کرونا می‌تواند در کشور ایجاد شود و دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد. هنوز به واکسیناسیون کامل و با پوشش بالا دست پیدا نکرده‌ایم. فرا رسیدن فصل سرما، حضور در اجتماعات و بازگشایی مدارس اگر کارشناسی نشده و حساب نشده باشد می‌تواند باعث افزایش موارد بیماری در کشور شود و ما را به سمت موج ششم بیماری ببرد.

گویا در ادامه خاطر نشان کرد: متأسفانه هنوز سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور، راضی کننده نیست و کمتر از 45 درصد است البته میزان رعایت پروتکل‌ها در نقاط مختلف کشور، متفاوت است به گونه‌ای که در برخی شهرستانها به بالای 60 تا 70 درصد اما در برخی دیگر کمتر از 40 درصد است. 

 

 

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «کاهش میزان رعایت پروتکل های بهداشتی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 8 = ?