کد مطلب: 59700 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کاهش نسبی موارد سرپایی کرونا و خطر ورود سویه جدید کرونا از آمریکای جنوبی

کاهش نسبی موارد سرپایی کرونا و خطر ورود سویه جدید کرونا از آمریکای جنوبی

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران میزان مرگ و میر بیماران کرونایی در استان تهران همچنان بالاست و در وضعیت قرمز قرار دارد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، دکتر علیرضا زالی، فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در جلسه ستاد مدیریت مقابله با ویروس کرونا استان تهران افزود: تعداد بیماران سرپایی در بیمارستان های تهران نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است و این موضوع می تواند نوید بخش کاهش تعداد بستری ها و فوتی های ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در آینده باشد.

وی با بیان اینکه کل مراجعه به بیمارستان های تهران 3/2%  و مراجعان سرپایی 2/7% کاهش یافته است، ادامه داد: مجموعه بیمارانی که اکنون در تهران بستری هستند به 9772 بیمار رسیده که این عدد با تاخیر تغییر می کند.

دکتر زالی با بیان اینکه بیماران مبتلا به سویه دلتا 2/5 روز به طور متوسط دیرتر از حالت عادی ترخیص می شوند، گفت: حضور این بیماران در مراکز درمانی، طولانی تر است، تعداد بیماران بخش مراقبت های ویژه در پنج روز گذشته به عدد 2400 مورد رسیده و خوشبختانه این تعداد افزایش نیافته است.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران اذعان داشت: سویه دیگری از کرونا به نام لامبدا (Lambda) نیز برای نخستین بار در کشور پرو مشاهده شده و اکنون این سویه به 52 کشور جهان انتقال یافته است ما باید بسیار مراقبت کنیم تا این سویه جدید وارد کشور ما نشود.

دکتر زالی با بیان اینکه سرایت پذیری سویه لامبدا نسبت به دلتا بیشتر و واکسن گریزی بیشتری دارد، افزود: ابتلای کودکان و نوجوانان به سویه لامبدا بیشتر از دیگر سویه های کرونا است.

: برای دریافت مشاوره درباره کاهش نسبی موارد سرپایی کرونا و خطر ورود سویه جدید کرونا از آمریکای جنوبی فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

نظر خود را درباره «کاهش نسبی موارد سرپایی کرونا و خطر ورود سویه جدید کرونا از آمریکای جنوبی» در کادر زیر بنویسید :

7 - 4 = ?