کد مطلب:  60057 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کاهش ناگهانی قیمت رمز ارز ها بعد اظهارات رئیس بانک مرکزی اروپا

کاهش ناگهانی قیمت رمز ارز ها بعد اظهارات رئیس بانک مرکزی اروپا

کریستین لاگارد، رییس بانک مرکزی اروپا ارزهای دیجیتالی را مشکوک و پر ریسک نامید به عنوان ارز جدید در نظر گرفته نحواهد شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، کریستین لاگارد، رییس بانک مرکزی اروپا که سابقه طولانی در حمله به رمزارزها دارد، در سخنان جدیدی ارزهای دیجیتالی را مشکوک و پر ریسک دانسته و خاطر نشان کرده است که نباید آن ها را به عنوان نوع جدیدی از ارز در نظر گرفت.

کریستین لاگارد با انتقاد از مصرف بالای انرژی برای استخراج رمزارزها گفت: می توان به جای اسکناس، چیزی با کارکرد مشابه را به شکل دیجیتالی داشت اما این کار باید توسط بانک های مرکزی انجام شود.

کشور کره جنوبی قبلا اعلام کرده بود از سال آینده معاملات مربوط به ارزهای دیجیتالی را مشمول دریافت مالیات خواهد کرد، اعلام کرد  این کار را به دلیل آماده نبودن زیرساخت ها تا سال 2023 انجام نخواهد داد. یک نماینده مجلس کره جنوبی در همین رابطه گفته است: تا زمانی که نهادهای نظارتی قوانین مشخصی در خصوص طبقه بندی رمزارزها انجام ندهند، اخذ مالیات از فعالیت های مرتبط با رمزارزها ممکن نیست.

اتحادیه اروپا با هدف گذار به اقتصاد دیجیتالی در نظر دارد 177 میلیارد دلار در فناوری های نوین سرمایه گذاری کند که زیرساخت های داده، فناوری فایو جی، محاسبات کوانتومی و همچنین فناوری بلاک چین از جمله آن ها خواهند بود. این برنامه، بخشی از پروژه بزرگ تر اتحادیه اروپا است که در نظر دارد برای خروج کامل اقتصادهای اروپایی از پیامدهای کرونایی و دستیابی به توسعه پایدار، 750 میلیارد دلار اعتبار در بخش های مختلف اقتصاد اتحادیه تزریق کند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر 2120 میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل 2.36 درصد کاهش یافته است.

 

: برای دریافت مشاوره درباره کاهش ناگهانی قیمت رمز ارز ها بعد اظهارات رئیس بانک مرکزی اروپا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کاهش ناگهانی قیمت رمز ارز ها بعد اظهارات رئیس بانک مرکزی اروپا» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید